8letá holčička zachránila svou 2letou sestřičku u bazénu. Bezpečnostní kamera natočila pohotovou reakci

Fotografie: Flare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zachovat chladnou hlavu ve vypjaté situaci neumí každý člověk. Zda je toho někdo schopný se prokáže až ve chvíli, kdy se do takové situace člověk dostane.

Dětské hrátky někdy mohou skončit velikým neštěstím. Děti si někdy při hraní nedávají příliš pozor a nevěnují pozornost některým okolnostem, kvůli kterým může k neštěstí dojít. Těmto situacím někdy bohužel nezvládnou předejít ani rodiče, a tak je občas na samotných dětech, jak se z nepříjemné situace dostanou. Do podobné situace se dostaly i dvě malé holčičky.

Dívky si hrály

Dvě malé dívky si jednoho dne hrály na zahradě. Starší sestra, které bylo 8 let, se rozhodla hrát si se svou mladší 2letou sestřičkou. Jejich zábavou bylo zalévání zahrady konvičkou. Vodu do ní si dívky vždy nabraly v bazénu, kam se starší sestra naklonila, aby nabrala do konvičky vodu, dívky poté mohly jít opět zalévat.

Sestry se prohodily

Po nějaké době si mladší sestra chtěla také nabrat vodu do konvičky. Dívky se tedy vyměnily a mladší sestra se pokusila konvičku naplnit. Při prvním pokusu jí však konev do bazénu spadla. Nejdříve se pokusila ji vytáhnout, ale nedosáhla na ni. K bazénu si tedy klekla i starší sestra a natahovala se pro konev. V tu chvíli ji mladší sestra obešla a chtěla zkusit konvičku z bazénu dostat z jiné strany.

Stala se nehoda

Jakmile se mladší sestra znovu natáhla nad bazén pro konvičku, ztratila rovnováhu. V tom okamžiku samozřejmě ihned spadla do bazénu za konvičkou. Jelikož byly mladší sestře jen 2 roky, ještě neuměla plavat. Velkému neštěstí zabránila pohotová reakce její starší sestřičky, která ani chvíli neváhala a skočila do bazénu, aby své sestře pomohla. Sestru ihned vytáhla nad vodu a nic se nestalo. V tu chvíli přiběhla k bazénu i jejich maminka a mladší dceru si od její sestry vzala.

@eva_divaaa My 8 years old dauther saves 2 years old dauthers live #myheroworld #pool #pooldanger #babyfalldown #babyfalls #baseinas #seseisgelbejasese #swimimgpool #babyfalls ♬ Somewhere Only We Know – Gustixa

Vše nahrála kamera

Celý tento incident byl natočen na bezpečnostní kameru. Matka se rozhodla z kamer video stáhnout a umístit ho na sociální sítě. Chtěla se zkrátka podělit o to, jak dokázala její starší dcera zachovat chladnou hlavu v této hektické situaci. Dívka v komentářích pod videem byla lidmi chválena. Některými lidmi však byla kritizována matka za to, že nechala své dcery bez dozoru u bazénu. Nebýt pohotové reakce starší sestry, mohlo dojít k velikému neštěstí.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]