Recept na dokonale jemný zákusek zvaný Sněhová vločka. Zvládnete ho bez pečení

Pokud máte v rodině oblíbený kokos, zcela jistě vás tento zákusek potěší. Jeho konzistence je velice jemná a příprava absolutně nenáročná. Zvládne ji i cukrář začátečník. Nemusíte dlouze pobývat u plotny, abyste vykouzlili ohromující sladkou tečku pro své hosty, nebo rodinu. Ne nadarmo se tomuto dezertu přezdívá „Sněhová vločka“. Je skutečně lehoučký jak pírko.

Potřebné ingredience na kokosový zákusek „Sněhová vločka“

Před zahájením práce si obstarejte následující suroviny:

  • 100 gramů máslových sušenek dle obliby (ideálně čtvercového tvaru)
  • 2 balíčky citronového želé a 400 mililitrů vroucí vody
  • 500 gramů smetanového sýra (například mascarpone) a 3 lžíce moučkového cukru
  • 10 gramů vanilkového cukru

Dále budete potřebovat: 250 gramů zakysané smetany, 35 gramů másla, 35 gramů moučkového cukru a 70 gramů kokosových vloček.

Jak postupovat při přípravě kokosového zákusku?

Nejprve si ve vroucí vodě rozmíchejte oba balíčky citronového želé a nechte v míse vychladnout. Mezitím si v hlubší nádobě rozmixujte smetanový sýr s moučkovým cukrem, přidejte i vanilkový cukr, zakysanou smetanu, a nakonec metličkou zakomponujte do krému i citronové želé. K ruce si v další fázi vezměte skleněnou zapékací misku, nebo plech a na dno navrstvěte máslové sušenky dle obliby.

Na sušenky naneste připravený smetanový krém s citronovou příchutí a rovnoměrně rozprostřete. V poslední fázi je potřeba na másle opražit kokosové vločky s trochou moučkového cukru. Na pánvi je pražte do zlatova. Pak kokosem posypte dezert a dejte jej do lednice ztuhnout. Ideálně přes noc. Druhý den podávejte pokrájený na přiměřené porce.

Obdobným způsobem však můžete připravit dezert jiných příchutí. Může být klidně i kakaový. Pouze citronové želé zaměníte za čiré a bez chuti, přidáte do něj kakaový prášek, cukr a smícháte se smetanovým sýrem. Vypodložíte kakaovými sušenkami, posypete hoblinkami čokolády a zákusek s příchutí kakaa je na světě. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]