Recept na jemné šunkové langoše, které se hodí pro každou příležitost

Standardní stánkové jídlo, které spadá do rychlého občerstvení, to jsou proslulé langoše. Receptů na tyto nadýchané placky je požehnaně. V každé zemi se dělají tak trochu jinak. My jsme si nyní pro vás připravili recept na langoše netypické, s příměsí šunky. Hodit se tak budou klidně i na rychlou večeři nebo svačinu do práce.

Jaké suroviny budete potřebovat na šunkové langoše?

Na těsto si připravte následující ingredience:

  • 400 gramů hladké mouky
  • 150 gramů šunky (ideálně uzené)
  • 20 gramů kvasnic (mohou být čerstvé nebo sušené)
  • sůl a mletý pepř dle chuti
  • mletou červenou papriku
  • trochu vlažné vody

Jak postupovat při přípravě šunkových langošů?

Nejprve si připravte kvásek. Do hrnku napusťte trochu vlažné vody a rozdrobte v ní droždí. Nechte kvásek vzejít na teplém místě (to může trvat zhruba 15 až 30 minut).

Mezitím si do velké mísy prosejte hladkou mouku a smíchejte ji s nahrubo strouhanou uzenou šunkou (může být pokrájená i na menší kostičky).

Dále do směsi přidejte i trochu soli, pepře, červené mleté papriky, a nakonec i kvásek. Rukama vypracujte hladké těsto, které se nebude lepit. To přikryjte v míse utěrkou a nechte v teple kynout asi hodinu a půl.

Tvoření šunkových langošů a fáze smažení

V další fázi je postup prakticky identický, jako když děláte klasické langoše. Těsto vyjměte z mísy na pomoučený vál a rozdělte na několik menších kousků.

Z těch pomocí naolejovaných prstů tvořte placky o velikosti dlaně a smažte na rozpáleném oleji dozlatova z jedné i druhé strany. Těstíčko krásně naběhne a langoše tak budou dokonale vláčné a jemné.

Servírování šunkových langošů

Protože je v těstě šunka, můžete langoše klidně jíst i samotné. Přijdou k chuti kdykoliv během dne. Potřít je samozřejmě můžete i jakoukoliv oblíbenou pomazánkou, nebo zakysanou smetanou. Perfektně nahradí i pečivo na snídani, pokud nemáte zrovna po ruce to klasické. Přejeme vám dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]