Doktoři chtěli holčičku odpojit od přístrojů. Kuriózní nápad rodičů ji zachránil za pět dvanáct

Fotografie: Depositphotos

Pokud se jedná zdraví dětí, tak jsou rodiče vůči lékařům nekompromisní. V tomto případě jejich úsilí vedlo ke zdárnému konci a na video nahráli kouzelný okamžik své holčičky.

Roční holčička Marwa byla převezena do nemocnice, když se nakazila virem, které jí zapříčinilo vážné neurologické potíže. Musela být tedy uvedena do indukovaného kómatu s tím, že lékaři mezitím vyřeší, jak jí pomoci. Když však sledovali vývoj jejího stavu, doporučili Marwiným rodičům, aby odpojili přístroje, které ji udržovaly naživu.

Převezli holčičku do jiné nemocnice

Marwini rodiče jejich rozhodnutí nepřijali a založili na Facebooku petici, aby získali finanční prostředky na nový a daleko lepší zdravotnický personál. Vzhledem k tomu, že petici podepsalo více než 70 000 lidí, soud rozhodl o prodloužení péče o Marwu. Konkrétně se jednalo o další dva měsíce v nemocnici Marseille ve Francii. Rodiče byli z tohoto rozhodnutí nadšení a na sociálních sítích děkovali všem, co petici podepsali.

Nevěděli, jak holčičce pomoci

Marseillští lékaři argumentovali, že holčička už nikdy nebude schopna sama chodit, jíst ani dýchat, a to byl důvod, proč jí vypnout od přístrojů. K tomuto rozhodnutí došli krátce po jejím převezení do této nemocnice. Lékaři si byli vědomi úsilí všech, kteří podporovali život holčičky, ale netušili, jak by jí mohli pomoci, byť prozkoumali mnoho způsobů.

Prostudoval více než 5 000 případů blízké smrti. Teď už nemá pochybnosti o životě po smrti

Konečně se probrala

Rodiče stáli před těžkým rozhodnutím, jelikož uplynulo dalších 10 dnů od verdiktu lékařů a u holčičky žádný pokrok. Z jejich výrazů bylo cítit zoufalství, avšak když navštívili holčičku, aby jí dali sbohem, tak se zázračně probudila. Marwiin otec zachytil tento okamžik na kameru a sdílel záběry jeho malé holčičky, která se po tak dlouhé době mohla konečně usmát.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]