Po vleklých komplikacích přivítala na svět identická trojčata. Jde o raritu. Z dvou set milionů porodů je šance, že všichni přežijí jen 40 %

Fotografie: Depositphotos

Identická trojčata jsou vzácnější než vyhrát jackpot. Britskému páru se poštěstilo a k malé holčičce přibyli ještě tři kluci. Neobešlo se to však bez komplikací.

Dvojčata jsou ještě celkem běžný jev a jistě aspoň jedny ve svém okolí máte. Trojčata jsou však už vzácnější. Aby však byla identická, tedy všechna vypadala stejně, to je velmi unikátní případ. Navíc tato těhotenství jsou riziková a ne vždy přežijí všechny tři děti. Naštěstí v tomto případě vše dobře dopadlo, i když si kluci museli svoje životy vybojovat.

Šance, že všichni přežijí je jen 40 %

V době těhotenství s trojčaty bylo Ellie Dudfield a jejímu příteli Billymu Revellovi, 20 let. Byli tedy velmi mladým párem a v tu dobu už doma měli holčičku Lolu, které ještě nebyly dva roky. Když se dozvěděli, že čekají trojčata, byli v naprostém šoku. Navíc se od lékařů dozvěděli, že šance, že všichni tři přežijí je jenom 40 %.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ellie Dudfield (@identicaltripletmum)

Mladí rodiče tedy byli vyděšení, nicméně se začali na příchod trojčat svědomitě připravovat. Ale moc času nedostali, protože trojčata se přihlásila o slovo už ve 28. týdnu těhotenství. Tedy velmi brzy. Dalo se očekávat, že chlapci nebudou plně vyvinutí a bude potřeba jim pomoci. Narodili se císařským řezem v nemocnici v anglickém Ketteringu.

Vleklé zdravotní komplikace

Každý vážil kolem 1kg, byli tedy velmi malincí . Rodiče je pojmenovali Archie, Albie a Atrthur. Okamžitě byli převezeni na neonatologickou jednotku intenzivní péče, kde začal jejich boj o život. Dva chlapci měli vysoký krevní tlak a potřebovali speciální ventilaci. Po dvou dnech tedy museli být převezení do jiné nemocnice.

Ellie vzpomíná, jak to bylo těžké, když byli všichni rozdělení ve dvou nemocnicích a o malou Lolu se zatím starali její rodiče. Všichni tři chlapci měli sepsi a žloutenku. Archie pak navíc dostal ještě meningitidu. Podstoupil intenzivní léčbu antibiotiky a jeho stav vypadal velmi vážně. Lékaři rodiče připravovali na nejhorší, ale jako zázrakem se Archie začal lepšit.

Atrhutrovi bylo pro změnu po dvou týdnech diagnostikováno krvácení do mozku čtvrtého stupně. To se podařilo zastavit, ale zatím nelze říct, jestli to na něm do budoucna nezanechá následky. Ty by se mohly projevit v podobě dětské mozkové obrny. Jejich boj trval tři měsíce, než se všichni stabilizovali a mohli být konečně propuštěni domů.

Fotografie: Freepik

Konečně se mohli vrátit domů

Ellie oceňovala svého muže Billyho, který nikdy neztrácel hlavu a byl jí velkou oporou. Ten skutečný kolotoč pro rodiče však nastal až doma. Najednou se starali o čtyři děti do dvou let a to je neuvěřitelně náročné. Ellie však velmi pomohlo, že se kluci už v nemocnici krmili v přesně stanovených časech a byli naučení na režim. Proto se doma probouzeli na krmení v noci jen jednou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ellie Dudfield (@identicaltripletmum)

Museli si také spravedlivě rozdělit čas, aby každé dítě mělo pozornost, kterou si zaslouží. Obzvláště pro starší Lolu to byl velký nezvyk, když už neměla rodiče jen sama pro sebe. Nyní jsou v podstatě zavaleni plenkami a láhvemi s mlékem, ale jsou šťastní. Zároveň se oba shodli, že už opravdu neplánují mít další dítě.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]