Aktivní černé uhlí je zázrak pro bílé zuby. Čistící přípravek s bělícím účinkem lze jednoduše připravit doma

Už jste slyšeli nebo dokonce zkusili čištění zubů pomocí aktivního uhlí? Pokud ne, přinášíme vám recept, jak si takový čisticí přípravek na zuby s bělícím účinkem připravit doma. Nemusíte ho tedy kupovat. Zbaví vás nevzhledných fleků a vybělí cca o jeden odstín.

Nutno podotknout, že výsledky sice jsou, ale nějakou dobu to trvá. Intenzívní výsledky zaznamenají spíš kuřáci a milovníci kávy či vína. Pokud budete chtít skutečně výsledky a mít zuby o několik odstínů bělejší, budete muset použít k čištění zubů ještě i peroxid. Pokud se bojíte čištění zubů pomoci peroxidu, stačí 1x za dva týdny pouze vyplachovat peroxidem zředěným s vodou ústa. Ale zpátky k pastě z aktivního uhlí.

Potřebovat budete

  • ½ čajové lžičky aktivního uhlí

  • 1 čajovou lžičku rozemletého prášku z vaječných skořápek

  • 1 čajovou lžičku kokosového oleje

Jak na to?

  • Všechny uvedené ingredience dejte do malé mističky a smíchejte

  • Vznikne vám kašovitá hmota, kterou použijete k čištění zubů

  • Použijte černý zubní kartáček nebo nějaký starší, kde vám nebude vadit, že zůstane zabarvený

  • Hmotu na kartáček nabírejte dřevěnou špachtlí

  • Zbytek pasty/hmoty si uchovejte ve skleničce na příště

  • Pasty si můžete vyrobit více a používat ji denně, ale je lepší si připravit pastu tak maximálně na jeden týden, pak vyrobit čerstvou

Tipy navíc

Do pasty můžete přidat i trochu himalájské soli, která likviduje společně s kokosovým olejem bakterie, které způsobují onemocnění dásní a žloutnutí zubů. Zbavuje také zuby různých fleků.

Po umytí zubů se může stát, že vám kolem zubů a dásní uvízne aktivní černé uhlí. To nevadí, zkuste si dát do úst lžíci kokosového oleje a převalovat jej 10 minut v ústech, pak vyplivněte do toalety. Je mnohem lepší než komerční ústní vody. Kokosový olej ničí bakterie v ústech, bělí zuby a léčí onemocnění dásní. A to vše bez použití chemie, kterou ústní vody obsahují. Černé aktivní uhlí se během této doby uvolní, případně během následující půl hodinky.

Na závěr – Bělení peroxidem

O peroxidu se dlouze rozepisovat snad nemusíme. Pro zuby to není zrovna žádný balzám. Nicméně obsahují jej v malém množství i ty nejšetrnější bělící přípravky, které vám aplikuje i zubní lékař či volně prodejně zubní pásky a jiné bělící přípravky. Bez peroxidu zuby totiž o několik odstínů nevybělíte. Je možné se zbavit skvrn a vybělit o jeden odstín. To je vše.

Nicméně smícháte-li slabší roztok peroxidu a vody, můžete si jim vyplachovat ústa. Stačí jednou za dva až tři týdny. Zničí se tím bakterie v ústech a zuby se vybělí. Jen je potřeba nikam nepospíchat. Slabý roztok by nějak zásadně zubům ublížit neměl. Jednou měsíčně si jako prevenci a udržení bílých zubů můžete připravit i pastu z jedlé sody, vody a pár kapek 3% peroxidu koupeného v lékárně. Tato pasta pomůže i k vybělení. Ovšem to už je čistě na vašem uvážení.

Obrázky: guzellik, guce.oath