Rekonstrukce domu mu změnila život. Našel pod ním unikátní systém chodeb

Původně to měla být jen rekonstrukce domu. Nakonec z toho byly náročné archeologické práce. Pod domem bylo objeveno něco neuvěřitelného. Byl to rozsáhlý systém chodeb, o kterých majitel neměl ani tušení. Když došlo k jejich objevení, byl v šoku a nevěděl, o co přesně se jedná. A tak se rozhodl pozvat odborníky.

Pod domem měl staré město

Když odborníci chodby pod domem prozkoumali, tak měli jasno. Muž měl pod svým domem část starého města, jehož historie sahá do období dvanáctého století. To nebylo jediné, co zjistili. Také uvedli, že místo bylo obýváno zhruba po 400 let. Unikátní bylo nejenom to, jak byl systém chodeb rozsáhlý, ale i to, jak bylo vše dokonale zachované. Muž tak zcela náhodou objevil něco, co poskytne unikátní pohled do minulosti.

Myslel si, že jde o obyčejnou skálu

Nejprve si muž myslel, že nenarazil na nic zvláštního. Že se pod jeho domem nachází kus skály, ve které je díra. Když ale vše zkoumal dále, zjistil že se nejedná o něco, co by udělala příroda. Musel to udělat člověk. Bylo jasné, že se rekonstrukce domu musí odložit, jelikož toto je třeba náležitě prozkoumat. A na to už bylo třeba pozvat odborníky.

Ztracené město Kappadokie

Bylo to město Kappadokie, které bylo pod domem muže objeveno. Nutno říci, že odborníci byli překvapeni celkovou rozsáhlostí jednotlivých chodeb, ale i tím, že do města vedlo celkem zhruba 100 vchodů. Při archeologických vykopávkách bylo nalezeno mnoho zajímavých předmětů, stejně jako byla identifikována řada míst, které byly školou, kostelem, ale i klasickým domem.

Jediný problém s tímto nálezem muž má. Rekonstrukce domu už pravděpodobně nikdy neproběhne, jelikož ta musí ustoupit tomuto jedinečnému nálezu, která dokáže výrazně přiblížit historii Turecka, kde se tento pravdivý příběh v roce 1963 stal. Každý, kdo vidí tento systém chodeb dává za pravdu v tom, že jde o něco unikátní a do detailu promyšleného. A že vybudování muselo stát mnoho úsilí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]