Řidič autobusu viděl na sedadle plakat dítě. Způsob, kterým se ho rozhodl rozveselit, budí pozornost

Fotografie: Depositphotos

V autobuse se dají zažít opravdu dost zajímavé věci, a řídit takový autobus musí člověk, který má především pevné nervy.

Kdyby všichni lidé na chvíli přestali řešit jen svoje životy a podívali se kolem sebe, možná by se svět mohl stát lepším místem. Často totiž lidé myslí jen na sebe a zapomínají, že mnoho lidí kolem nich má mnohem horší problémy, než oni. A opravdu není těžké najít někoho, kdo potřebuje pomoci a podat mu pomocnou ruku. Stejně tak jako řidič autobusu John Lunceford.

Řidič školního autobusu

John Lunceford je řidič autobusu ve státě Washington, kde jsou zimy opravdu velice chladné. Každý den řídí školní autobus a vidí všechny děti, které vchází dovnitř. Především v zimě je velice důležité, aby rodiče dbali na to, aby jejich děti měly na sobě teplé oblečení, jako jsou kabáty, bundy, čepice a rukavice.

Fotografie: Depositphotos

Bohužel si to ale všechny rodiny nemohou dovolit a tak jejich děti nosí několik let jednu a tu samou bundu. Jednoho dne nastoupil do Johnova autobusu malý chlapec, kterému po tvářích tekly slzy, ruce, nos a uši měl červené a na sobě neměl ani čepici ani rukavice. John si uvědomil, že chlapci zkrátka musí pomoci.

Snažil se chlapci pomoci

John se ihned posadil vedle chlapce, sundal si rukavice a dal mu je. Řekl mu, že všechno bude v naprostém pořádku. V tu chvíli si ale John uvědomil, že chlapec potřebuje ještě něco víc. V zimě by totiž žádné dítě nemělo mrznout a tak se řidič rozhodl, že mu opravdu pomůže, aby se to už nikdy nestalo.

Fotografie: Depositphotos

Poté, co všechny děti odvezl do školy se stavil do obchodu, kde koupil 10 párů rukavic a stejné množství čepic a šál. Opět přišel do školy a zamířil ihned k chlapci, kterému jednu čepici a jeden pár rukavic dal. Ostatní oblečení rozdal dalším dětem, jejichž rodiny na tom nebyly finančně moc dobře. Za tento dobrý skutek dostal John od školy ocenění.

Zdroj: abc7News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]