Pózovala pro dokonalou fotku na kameni u moře. Manžel se ji snažil varovat, ale už bylo příliš pozdě

Fotografie: iStock

Udělat ze sebe u moře na chvíli mořskou pannu není nic zvláštního. Je však třeba věnovat pozornost okolí, jinak se vám může stát přesně toto.

Rosangela da Silva je častěji známá pod svou přezdívkou Janja. Jde o brazilskou socioložku a současnou manželku bývalého prezidenta Luize Inácia Lula da Silvy. Rosangela se narodila 27. srpna 1966 v Paraně a během dětství se s rodinou přestěhovala do města Curitiba. V roce 1983 vstoupila do Pracovní strany (Worker´s Party). S Luizem začala chodit v roce 2018 a když byl v Curitibě zatčen na policejním velitelství, často ho navštěvovala.

Při procházce na pláži

Dne 8. listopadu 2019 ho propustili a pár oznámil své zasnoubení. Oficiálně se pak vzali v Sao Paulu 18. května 2022. Nehoda na videu se ovšem odehrála mnohem dříve, dokonce už v roce 2016. Během slunného dne na pláži se rozhodla udělat si snímek na jedné z půvabných skal neustále omývaných mořskou vodou. Netušila ovšem, že její tehdejší muž místo prostého snímku natáčí video. Pro stálé hučení vody se navíc příliš dobře neslyšeli.

Zatímco hledala použitelnou pozici, za ní se zformovala vlna mnohem silnější než okolní nevinné prskání vody. Manžel na ni zakřičel, než ale Rosangela stihla zareagovat, zásah vodou ji z kluzké mokré skály nevyhnutelně srazil. Ze zbytku videa je naštěstí jasné, že nedošlo k žádnému vážnému zranění a Rosangela se nad celou situací spíš baví. Jedinou obětí incidentu jsou tak nejspíš poničené bílé šaty. Tento pokus o mořskou pannu tedy moc nevyšel.

Ještě dobrý konec rizikové situace

Video se pod názvem Nemotorná Mořská panna stalo virálem roky předtím, než se Rosangela dostala do povědomí jako partnerka bývalého prezidenta. Jestli v den jejich svatby vznikl podobný příspěvek, není známo. Vzhledem k tomu, že je profesním zaměřením socioložka, možná nakonec tuto situaci využila v rámci nějakého experimentu. Klipy tohoto typu svědčí minimálně o posedlosti všechno natáčet a omezené pozornosti věnované okolí.

Fotografie: Pixabay

Faktem také je, že prudká varování – ač vedená dobrým úmyslem – mohou někdy tyto situace naopak zhoršit. Příjemce zprávy totiž začne panikařit a v takovém režimu je o problém už často postaráno. Je tedy dobře, že se ve výsledku nikomu nic nestalo a celá situace se posléze nejspíš stala jen vtipnou historkou pro rodinná setkání. Dvojice ostatně nikam nešplhala a netočila se u srázů, jak to dělají jiní, kteří za to kolikrát zaplatili životem.

Zdroj: Athensmagazine