Dubaj – kouzelná země s pravidly

Protože se blíží čas dovolených, představíme vám v dnešním článku jednu z oblíbených destinací – Dubaj. Město Dubaj, obývané více jak dvěma milióny Arabů, je hlavním městem tamního emirátu, který přísluší Spojeným arabským emirátům.

Turistika

Dubaj nabízí turistům, kteří již nepotřebují vízum k vstupu do státu, celoročně krásné počasí, občas jsou tu však extrémy, a to hlavně v létě. Přesto lze dovolenou strávit v přírodě, která je domovem mnoha druhů ptáků, velbloudů. Co se týče aktivit, nabízí se jízda na velbloudech v poušti nebo sjíždění dun na lyžích, snowboardu či v terénním autě. Pokud raději trávíte čas na pláži, i odtud můžete zaskočit na lekci potápění či jiné vodní sporty. Kromě mnohých překvapení skrývá Dubaj i jedny z nejlepších golfových hřišť světa. Ano, jsou tu zelená rozsáhlá prostranství, o která je velice dobře postaráno a lze na nich hrát golf.

Domluvím se? Čím zaplatím?

Pokud umíte lámanou angličtinou, nebojte se, že byste se nedomluvili. Přesto, že je zde úředním jazykem arabština, anglicky umí i běžní prodejci na ulici. Co se týče měny, je zde arabský dirham. Za jeden dirham dáte zhruba 6,5 korun českých.

Pozor na zákon Maroduša

Novinkou je zde zákon Maroduša mířený hlavně na nás, západní turisty. Pokud chcete do Emirátů zavítat, dejte si pozor – při porušení toho zákonu, který nakazuje turistům, jak se chovat, vás mohou odsoudit k trestu smrti. Zákony zahrnují povinně pro všechny turisty:

  • Modlení se 5krát denně
  • Zákaz vepřového masa
  • Ženy musí nosit burku, musí si zahalovat tělo

Co je dále povoleno a zakázáno?

Arabské emiráty disponují i dalšími pravidly nejen pro turisty. Obecně zde platí, že se smí pít alkohol, avšak pouze v hotelích, ne na veřejnosti. Fotit místní ženy nesmíte, mužů se musíte zeptat. Pozor na projevy náklonnosti na veřejnosti – s partnerem se raději nelíbejte, nedržte se za ruce, a to v žádném případě (žena-muž/žena-žena/muž-muž).

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]