Rodina odvezla staré křeslo na místní charitu. V tu chvíli neměli tušení, jakého pokladu se právě zbavili

Fotografie: Depositphotos

Rodina z amerického Denveru darovala místní charitě s nábytkem křeslo. Co spolu s křeslem pracovníkům odevzdali se dozvěděli až o několik dní později.

Rodina se připravovala na stěhování do jiného státu a tak průběžně třídili své věci včetně nábytku. Staré velké křeslo by jim zabíralo zbytečné místo a nevyplatilo by se jim ho stěhovat. Přesto však bylo dobře zachovalé a rozhodli se, že jej darují pro lidi v nouzi, do místního secondhandu s nábytkem. To však netušili, že nechtěně s křeslem odvezli i milovaného kocoura.

Zaměstnanec charity zaslechl jasné mňoukání

Zaměstnanci charity křeslo převzali a rodina odjela domů. Po nějaké době však zaměstnanec uslyšel nepřeslechnutelné mňoukání. Po chvíli pátrání si uvědomil, že vychází z nedávno přivezeného křesla. Těžké křeslo pak položil na zem, aby do něj mohl nahlédnou ze spodu. V dutém prostoru, kde byl uložen polohovací mechanismus, se schovávala velká zrzavá kočka. A nevypadala, že se cítí moc spokojeně.

Zaměstnanci usoudili, že se jedná o toulavou kočku, která jim vběhla do skladu a schovala se právě v tomto křesle. Zavolali tedy do denverského zvířecího útulku, aby si kočku přijeli vyzvednout. Poslali pro ni policistku Jennu Humphreysovou a ta nebohou kočku vyfotila, jak kouká přes kovový mechanismus. Kočka se vůbec netvářila přátelsky, evidentně byla vystresovaná a neměla nejmenší tušení, kde se to octla.

Kocoura osvobodila zkušená policistka

Policistka však měla zkušenosti s odchytem zvířat a tak se jí brzy podařilo kočku z pasti osvobodit. Převezla ji tedy do místního útulku a zjistila, že kočka má mikročip. Zaradovala se, že najde její majitele a kočka se tak rychle vrátí ke svým pánům. Bohužel potom, co zadala kód do počítače, zjistila, že čip nebyl aktualizován a tak se informace o původu kočky nedopátrala.

Mezitím si však rodina všimla, že postrádají jejich milovaného kocoura, Montequlla. Nejprve jej usilovně hledali a čekali, jestli se nevrátí domů. Až třetí den, kdy už byli zoufalí, je napadlo, že by mohl být v odvezeném křesle. Ihned tedy volali do obchodu. Tam je pracovník odkázal na místní útulek a tak se rodina se svým nevrlým kocourem brzy setkala. V odloučení však strávili celé tři dny a kocour z neplánovaného výletu velkou radost neměl.

Zasahující policistka pak jednání kocoura vysvětlila. Když kolem zvířete probíhá stresová událost, kterou může být právě i stěhování, mají zvířata tendenci si hledat úkryty. Kocourek si tedy náhodou vybral jako svůj úkryt křeslo, které pak rodina darovala charitě. Zasahují často u případů různě uvízlých zvířat, ale tento případ je dle ní opravdu nevšední a s ničím podobným se zatím nesetkala.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*