Rodina ho oplakala. Po 8 měsících zjistili, že pohřbili cizího muže

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution 3.0

Rodina žila v přesvědčení, že jejich milovaný je mrtvý. Vystrojili mu i pohřeb. Teď se však ukázalo, že je vše jinak. Po osmi měsících ho objevili živého a zdravého.

Poté, co byl jejich pohřešovaný příbuzný nalezen na pláži mrtvý, vystrojila mu rodina pohřeb. Později se ukázalo, že tělo patřilo jinému muži, který také zmizel ve stejné oblasti. Od té doby žili příbuzní muže v napětí. Na jednu stranu se radovali, že je naživu, stále však netušili, kde je. Až po dlouhých osmi měsících se ztracený muž našel. Cestoval prý po celé Indii.

Rodina jeho zmizení ohlásila na policii

36letý Deepak Balakrishnan Kandi z města Margao v Indii byl rodinou nahlášený jako nezvěstný. Policejní zdroje uvedly, že Deepak zmizel 7. června loňského roku z města Meppayur, které se nachází v okrese Kerala asi 540 km jižně od Margaa. Ani ne po dvou týdnech bylo na pláži v Kérale nalezeno tělo muže. Úřady ho identifikovali jako Deepaka.

Smutná rodina zaplatila kremaci a vystrojili mu náležitý pohřeb. Už o několik dní později se však dozvěděli o úřední chybě. Tělo ve skutečnosti patřilo Irshadovi, rodákovi z Panthirkkara v Kérale, který se také ztratil. Tento omyl, jenž rodině Deepaka způsobil velké utrpení, byl potvrzen i testem DNA. Rodina se tak mohla vzpamatovat z šoku a radovat se, že jejich příbuzný žije.

Pátrání probíhalo několik měsíců

Nikdo však stále netušil, kde by se Deepak mohl nacházet. Zůstal tedy vedený v policejní databázi jako pohřešovaný. Po osmi měsících byl nalezen v jednom hotelu ve městě Goa. Policie zde prováděla rutinní kontrolu hotelových hostů. V seznamu pak podle jedinečného identifikačního čísla objevili pohřešovaného Deepaka. Okamžitě ho zadrželi a vzali do vazby.

mužské ruce s pouty
Fotografie: Freepik

Brzy se o jeho zadržení dozvěděli i novináři, kteří mu řekli, že mu jeho rodina vystrojila pohřeb. Z toho byl velmi překvapený a řekl, že tuto informaci od nich slyší poprvé. Vypověděl také, že během doby, kdy byl nezvěstný, cestoval po celé Indii a na živobytí si vydělával příležitostnými pracemi. Proč se svými příbuzným nekomunikoval, se veřejnost bohužel nedozvěděla.

K nalezení nezvěstného může napomoci i samotná rodina

Těžko si představit, co si rodina pohřešovaného muže musela prožít. Jistě jsou však rádi, že se nakonec našel živý a zdravý. Při pátrání po pohřešovaných osobách se kromě policie může více zapojit i samotná rodina. Dokonce je žádoucí, aby se o pátrání dozvědělo co nejvíce lidí. Všímaví lidé jsou totiž právě těmi, kteří nejčastěji stojí za úspěšným nalezením pohřešovaného. Informování co nejvíce lidí na sociálních sítích, kontaktování regionálních médií nebo vylepení plakátů s fotografií může nakonec rozhodnout o brzkém nalezení nezvěstného.

Zdroj: New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*