Jak rozšířit úzké lodičky? 5 tipů jak učinit obuv pohodlnější

Určitě už se vám stalo, že jste si koupila lodičky a jsou tak nějak na těsno, tudíž vám ubírají radost z nákupu. Mnohokrát se stane, že spatříme překrásné boty za příznivou cenu. Necháme se tedy strhnout a přistoupíme k nákupu, přestože to na první vyzkoušení není to pravé ořechové. Však ono se to poddá – říkáme si.

Časem se obuv trochu rozšíří, to je pravda, ale přece nebudeme trpět a mít nohy poseté puchýři. Jak změkčit okraje tvrdé obuvi a botku celkově rozšířit? To vám prozradíme v dnešním příspěvku.

  1. Alkohol

Ne nebojte se, nebudete se muset otupit alkoholem, abyste vydržela v úzkých lodičkách. Stačí, když alkoholem potřete vnitřní okraje lodiček, ty si následně obujete a vydržíte v nich po doma chodit alespoň půl hodinky. Alkohol totiž dokáže obuv změkčit a bota se přizpůsobí vaší noze. Kdyby vás to přeci jen někde tlačilo a řezalo, nalepte si preventivně do těch míst náplast, abyste předešla otlakům.

  1. Fén a hrubé ponožky

Dalším způsobem, jak roztáhnout obuv ve které se vaše nožka cítí stísněně je za pomocí ponožek a fénu. Nazujte si hrubší ponožky, nacpěte se do lodiček a obuv fénujte teplým (ne horkým) vzduchem – dál od obuvi, aby se nepoškodil materiál. Teplý vzduch materiál změkčí a obuv se roztáhne. Jakmile nabudete dojmu, že bota povolila, zujte si ponožku a nazujte obuv na bosou nohu a 10 minut se procházejte.

  1. Ricinový olej

Na koženou či koženkovou obuv působí výtečně ricinový olej. Když potřete obuv tímto olejem, krásně se změkčí a přizpůsobí tvaru vašeho chodidla. Obuv však potřete po celé ploše, nikoliv jen po okrajích. Po natření nezapomeňte obuv vytřít suchým hadříkem, aby se bota zbavila mastnoty. Nemáte-li ricinový olej, stejnou službu udělá i Indulona.

  1. Mokrý novinový papír

Tento trik patří patrně k těm nejstarším. Ne vždy je účinný (záleží na materiálu obuvi) za vyzkoušení to však stojí. Noviny pokrčte, namočte do vody, vyždímejte a natlačte do boty. V obuvi je takto natlačené nechte minimálně 8 hodin. Poté si obuv nazujte a procházejte se v ní po bytě aspoň 20 minut. Pak nechte boty proschnout.

  1. Sprej na roztažení obuvi

Nejsnadnější způsob je koupit si přímo sprej na roztažení obuvi. Ten se aplikuje podle návodu do vnitřku boty, nechá se působit a současně obuv pozvolna doma rozšlapujete.

Obrázek: pixabay.com