Večeře za 20 minut: Rohlíky plněné brambory a sýrem v troubě. Za pár korun se nají celá rodinu před výplatou

bramborové závitky

Až příště dostanete chuť na něco opravdu dobrého, můžete k pohoštění připravit tyto závitky s brambory, které zachutnají každému strávníkovi.

Netradiční jídla jsou lákadlem pro mnoho lidí. Ať už je láká nevšední chuť nebo netradiční vzhled daného jídla, vždy se najde hodně lidí, kteří tak trochu jiné jídlo ocení. Tyto rolky jsou vhodné jak na oslavy, tak na příjemné večery nebo i na večeři. Jsou totiž plné zeleniny, brambor a obalené v netradiční ingredienci.

Suroviny, které budete potřebovat

  • 4 ks brambor
  • 1 ks cibule
  • olivový olej podle chuti
  • 1 ks paprika
  • 150 g tvrdý sýr
  • 1 ks mrkev
  • sůl podle chuti
  • chilli podle chuti
  • mletý černý pepř podle chuti
  • šunka krájená na plátky

Postup přípravy zvládne úplně každý

Jestliže se obáváte toho, že byste nezvládli připravit tyto jednoduché rolky, tak se nemusíte ničeho bát. Jedná se totiž o velmi jednoduchý recept, který zvládne přichystat každý. Jako první si vezměte brambory a mrkev. Poté tuto zeleninu oloupejte, nakrájejte na kousky a uvařte v osolené vodě.

Nakrájejte další suroviny

Jelikož se vám nyní vaří mrkev a brambory, můžete si mezitím nakrájet cibuli, kterou poté dejte do pánve s olejem a orestujte ji dozlatova. K cibuli po chvilce přidejte i nakrájenou chilli papričku. Nezapomeňte do pánve ke směsi přidat i nakrájenou papriku, kterou ještě před smažením zbavte semínek a stonků. Všechny suroviny v pánvi usmažte doměkka.

Smíchejte všechny suroviny v misce

Nyní je potřeba vzít uvařenou mrkev s brambory a rozmíchat je tak, aby vznikla konzistence kaše. K této kaši následně přidejte i osmažené suroviny z pánve a vše zamíchejte. Použijte také tvrdý sýr, který stačí nakrájet na kostičky a přidat do směsi na pánvi. Tímto postupem máte hotovou náplň do rolek, kterou ještě nezapomeňte osolit a opepřit podle chuti.

Rolky máte téměř hotové

Na rovnou destičku nebo talířek si položte šunku nakrájenou na plátky a dejte za sebou alespoň 3 plátky. Na prostředky těchto plátků následně začněte pokládat směs z misky. Nakonec šunkou obmotejte náplň.

Vytvořte tak šunkové rolky se zeleninovou náplní. Troubu si předehřejte na 200 °C a poté do ní dejte rolky péct na 15 minut. Jakmile je vyndáte, buďte opatrní, jsou velice horké. Až trošku vychladnou, můžete se do nich s chutí pustit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*