Důchodce si přinesl z obchodu nejen krásné banány, ale i nevítaného hosta, který ho pořádně vyděsil

Fotografie: Depositphotos

Zatímco si senior po nákupu normálně lupal tropické ovoce, aby si dal svačinku, stalo se něco, z čeho doslova běhá mráz po zádech. Uvnitř bylo totiž drobné zvíře.

Tato extrémně nepříjemná zkušenost nedávno potkala Jana Giovinazza z Epsomu ve Velké Británii. Jako obvykle si koupil v Lidlu několik banánů a přinesl si je domů. Když jeden z nich začal loupat, všiml si – jak uvedl Dagbladet – malé žáby. „Šel jsem k dřezu normálně oloupat banán, jako to dělám vždycky. Vtom jsem si však uvědomil, že na ovoci něco je. Podíval jsem se pozorně a nejdřív si tím vůbec nebyl jistý,“ uvádí senior.

Nejdřív nejistota, co to donesl domů

„Když jsem se ale podíval důkladně a blízko, uvědomil jsem si, že je na banánu malá žabička. Což nebylo úplně to, co jsem od tohoto ovoce očekával.“ Malého nečekaného návštěvníka poté uložil do malé plastové krabičky a nechal ho v místnosti, aby se obojživelník trochu zahřál. Následně ihned zavolal RSPCA, tedy organizaci na ochranu zvířat. Stejně tak nelenil a na internetu si našel, že jde nejspíš o druh pocházející z Pobřeží slonoviny v Africe.

To bylo více jak 5 000 kilometrů daleko od místa, kde on sám bydlel. Je to ovšem lokalita, odsud právě obchodní řetězec Lidl své banány často dováží. Muž ve věku 71 let vysvětlil, že si při nákupu dává na banány i všechny další položky vždycky pozor. Hlavně tedy na případné pavouky, na které už několikrát narazil. Žábu ovšem ve svém nákupu našel opravdu poprvé. Ta nakonec přežila, protože se Giovinazzo ujistil, že je stále v teple.

Zvíře přežilo, čeká ho dlouhá cesta domů

Později se jí ujala zmíněná a kontaktovaná organizace na ochranu zvířat, teď už malá cestovatelka může těšit na návrat do své domoviny na Pobřeží slonoviny. Jan od té doby svůj podivný nález sdílel na sociálních sítích. Na jeho příspěvek zareagovalo mnoho uživatelů, což ostatně v takové situaci není žádným překvapením. Někteří se udivovali, že si obchodníci žábu také nenaúčtovali. Další vtipkovali a gratulovali starému pánu k novému mazlíčkovi.

banány
Fotografie: Pixabay

Případně se objevily také ohlasy typu: „Budete mít bílkoviny navíc.“ Samotné vedení řetězce Lidl ani organizace na ochranu zvířat RSPCA se k případu dosud nevyjádřily. Nejde rozhodně o první případ přítomnosti zvířat ve zboží ze supermarketu, i když se takové případy netýkají nutně jen Lidlu. V polském obchodě si například žena kupovala běžně hlávku zelí. Spolu s jedním z nákupů si však domů přinesla i malinkého gekona, tedy tropickou ještěrku.

Zdroj: Daglbladet, Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]