6 snadných zlepšováků, které vám pomohou zjednodušit život či prodloužit životnost dané věcí!

Občas jsou i zlepšováky potřeba a mnohdy postačí úplně obyčejné věci, které se u nás doma běžně nacházejí. Už se vám určitě někdy stalo, že jste řešili díru na punčoše, utrhnutý knoflík na košili či šatech. Nebo třeba jeden z nejnepříjemnějších okamžiků – zabouchnuté dveře. V dnešním článku si prozradíme pár jednoduchých triků, které vám pomohou zjednodušit život či prodloužit životnost dané věci.

Jak nám mohou pomoci gumičky?

Pokud se chystáte něco natírat nebo barvit, může obyčejná gumička navléknutá přes plechovku posloužit na otírání štětce. Zabráníte tak nečistým okrajům plechovky, kde mnohdy barva stéká i po okrajích.

Jako další zlepšovák můžeme gumičku použít tam, kde potřebujeme, aby se nám dveře nezabouchly. Navléknutím přes kliku do kříže zamezíte, aby se dveře zacvakly. Samozřejmě je lepší zvolit gumičku, která není opotřebená. V jiném případě by mohla prasknout a vy zůstanete stát za dveřmi.

Jak nám může pomoci průhledný lak na nehty?

Průhledným lakem na nehty zafixujete třeba knoflík na košili. Ten vám pak vydrží mnohem delší dobu a hlavně nic není vidět. Někteří lidé používají průhledný lak na nehty na zajištění drobných nýtků či šroubků. Zakápnutím tohoto drobného prevíta zajistíte, že nevypadne. Jedná se třeba o spoje na brýlích a jiné droboučké částečky.

Pustilo se vám očko na punčoše a nemáte náhradní silonky? Nevadí! Přetřením kritického místa, kudy se očko pouští zabráníte jeho rozšíření. Je to však pouze první pomoc a rozhodně se nedoporučuje používat na větší díry. Na noze by to pak nepříjemně škrábalo.

Jak využít filtr na kávu v domácím zahradnictví?

Určitě už se vám stalo, že přes spodní část květináče do misky uniklo při zalévání i kus zeminy. Tomuto nepořádku v mističce pod květináčem zabráníte tím, že do spodní části květináče vložíte filtr na kávu. Takto zemina zůstane v květináči a miska bude stále čistá.

Praská vaše knihovna ve všech?

Pokud máte příliš mnoho knih nebo takové, které zkrátka můžete obětovat pro dobro věci, bude kniha sloužit, jako polička. Pokud je budete chtít barevně sladit, můžete si na ně vyrobit obal. Ten se dá zhotovit z papíru, textilu či vlny. Rozhodně se jedná o originální kousek, který jen tak někde neuvidíte.

Obrázek: FreeDigitalPhotos