Sestra s hlasem anděla písní vyprovázela umírající na poslední cestě. Svým činem dalece překročila své povinnosti

Fotografie: Freepik

Kdybyste před sebou měli poslední dny života, určitě byste chtěli mít po svém boku zdravotní sestru jménem Olivia Neufelderová.

Statisíce lidí se již nechalo strhnout srdcervoucím příběhem, který se odehrál v jednom nashvillském pečovatelském domě. Zdravotní sestra Olivia Neufelderová totiž při své péči o nemocnou pacientku dalece překročila své povinnosti. Každý den jí zpívala její oblíbenou píseň „Dancing in the Sky“, a to až do doby, kdy 63letá Margaret Smithová opustila tento svět. Co ji k tomuto činu vedlo?

Tam, kde už není naděje

Když Margaret Smithovou lékaři přijímali do Vanderbilt University Medical Center, nemysleli si, že to s ní bude až tak špatné. Trpěla sice rakovinou, ovšem zdálo se, že by vše mohla bez potíží vyřešit transplantace jater. Bohužel velmi brzy zjistili, že se metastázy rozšířily již do celého těla, a že tedy není transplantace možná. Následně byla Margaret převezena do pečovatelského domu, kde měla prožít své poslední dny.

Ovšem pokud si tento dům představujete jako ponuré místo, kde všichni jenom pláčou a s trpkostí očekávají svůj konec, mýlíte se. Pokud totiž pracují ti správní lidé na tom správném místě, nemusí být vše tak beznadějné, jak to vypadá na první pohled. Stále totiž ještě mezi námi existují lidé, pro které je jejich práce posláním. A mezi ně patří i zdravotní sestra Olivia Neufelderová. Ta totiž neváhala staré paní naslouchat.

Splněné přání každý den

Díky tomu zjistila, že Margaret Smithová miluje píseň „Dancing in the Sky“. Dost možná jste se s ní již setkali také. Jejími autory jsou dvojčata Danny a Lizzy. Světlo světa spatřila už v roce 2013 a tehdy na sebe upozornila tím, jak rychle dokázala na známém serveru YouTube dosáhnout 1 500 000 zhlédnutí. Dnes je toto číslo ještě mnohem impozantnější, přehrálo si ji totiž už přes 31 milionů posluchačů.

Fotografie: Freepik

Je totiž velmi emotivní a opravdu dokáže zasáhnout každého posluchače. Někteří lidé dokonce v komentářích pod videem tvrdí, že jim dokázala nahradit i drahou lékařskou terapii. Lizzy ji složila po smrti svého nejlepšího kamaráda, ovšem zároveň říká, že při psaní textu myslela i na mnoho dalších lidí, kteří opustili tento svět příliš brzy nebo tragicky. Česky bychom její název přeložili jako „Tanec na nebi“.

O čem vlastně píseň zpívá

Není divu, že si ji Margaret Smithová oblíbila natolik, že ji chtěla nechat zahrát i na svém pohřbu. Píseň totiž unikátním způsobem vyjadřuje bolest nad ztrátou milovaného člověka a zároveň se také zamýšlí nad tím, zda je tedy teď již všechno v pořádku. Zda v nebi opravdu zmizely všechny jeho obavy a bolesti. Lidé při jejím poslechu často pláčou a neváhají ji označit za srdcervoucí. V podání Olivie Neufelderové však vyznívá docela jinak.

Fotografie: Unsplash

Je z ní cítit především velká láska, kterou tato sestřička ke své pacientce chová. Zaznívají v ní mimo jiné i slova:

„Doufám, že tančíš v nebi.

Doufám, že zpíváš s andělským sborem.

Doufám, že andělé vědí, co mají.

Vsadím se, že je to v nebi krásné, protože jsi přišel.“

Příběh se uzavřel, ale nezůstal bez odezvy

Margaret Smithová zemřela šest dní po tom, co se od lékařů dozvěděla, že transplantace jater není v jejím případě možná. A zdravotní sestra Olivie Neufelderová za ní chodila každý den a stále jí tuto píseň zpívala. Vše natočila na mobil rodinná přítelkyně Crystal Hamilton Robertsová a následně video sdílela na Facebooku. Tady velmi rychle dosáhlo stovek tisíc zhlédnutí. Tedy více, než mají například leckteré hudební klipy.

Komentující neváhají Olivii označovat za anděla a někoho, u něhož smysl pro povinnost dalece přesahuje snad vše na světě. Později se ke všemu vyjádřila i samotná Olivia. Řekla, že si s Margaret vytvořila velmi výjimečné pouto a že se cítí být „velmi poctěna tím, že jsem zdravotní sestra.“ „Moje myšlenky a modlitby budou navždy s touto úžasnou rodinou,“ napsala také.

Péče, která přesahuje tu obvyklou

Robertsová ke všemu dodala, že její přítelkyně „neopustila nemocnici bez hlasu ‚anděla‘, který ji zpíval,“. A říká také, že kdyby se všechny sestry věnovaly svým pacientům tak, jako to dělá právě Olivie, věří, že by se lidé mnohem častěji uzdravovali. Zbývá jen dodat, že po zemřelé ženě zůstaly dvě dospělé děti. I ony jsou však rády, že jejich maminka opustila svět takto smířená a beze strachu. A to jen díky zdravotní sestře.

Zdroj: New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]