Pochopte konečně význam snů, ve kterých vás navštěvují vaši milovaní zesnulí

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám někdy zdá o vašich příbuzných, kteří již zesnuli, měli byste rychle zpozornit. Mohl by jít totiž o určitý druh varování.

Existuje mnoho lidí, kterým se již někdy v životě zdálo, že se setkali se svým blízkým zesnulým. Ačkoliv se takový sen může zdát strašidelný, ve skutečnosti by toto zjevení mohlo znamenat něco velmi speciálního. Někdo tvrdí, že jde o spojení s paralelním světem, který nám není přístupný, a jiní zase říkají, že se s námi snaží komunikovat duchové. V každém případě je však možné, že se nám tyto sny snaží předat nějaké poselství, radu nebo varování před možným problémem.

Významné poselství

Občas je velmi těžké odpoutat se od lidí, kteří pro nás hodně znamenali a dali nám do života mnoho dobrého. Je to však velká životní výzva, která v nás vyvolává nejrůznější emoce od hněvu, viny až po hluboký smutek, kterého se lze jen těžko zbavit. Po této tragické ztrátě je však možné, že se nám ve spánku začnou zdát poněkud zvláštní sny, které se mohou zdát velmi reálné a ve kterých se se zesnulou osobou opět setkáme. Podle klinické psycholožky Jennifer Shorterové mohou být tato zjevení významným poselstvím.

Fotografie: Freepik

Sen, ve kterém vás navštívil blízký zesnulý

Podle časopisu Psychology Today je sen, ve kterém se vám zjevil blízký zesnulý, mnohem intenzivnější než běžný sen. Osoba, se kterou se znova setkáváte, je většinou mladá a zdravá, a to zejména proto, aby působila uklidňujícím dojmem. Jakoby dotyčný chtěl říct, že je všechno v pořádku.

Prostřednictvím takového snu vám může zemřelý předat radu nebo varování před nadcházející situací. Často však s vámi komunikuje telepaticky, abyste pochopili, že nejde o běžnou situaci.

Fotografie: Pixabay

Když se snící probudí, může pocítit silné emoce, které způsovuje intenzita snu. Většinou dotyčný cítí radost, lásku, úlevu nebo v některých případech i smutek. Navíc se také mnohdy stává, že někteří lidé po takovém snu konečně ukončí svá trápení, protože jim milovaný zesnulý umožní posunout se v životě dál. Krom emocí se tak z tohoto zážitku může člověk podrobit duchovnímu vývoji, který zvýrazní několik životních otázek, jimž dříve nevěnoval pozornost.

Kdy lze sen považovat za duchovní?

Podle Nadace pro výzkum duchovních věd existují dva důvody pro výskyt blízkého zesnulého ve snu – psychologické a duchovní. V první případě může jít o pocit viny, který snící cítí, protože nemohl strávit se zesnulým dostatek času nebo mu jej nevěnoval. Takové sny jsou však pouze výsledkem činnosti podvědomí, které zůstává během spánku bdělé.

Fotografie: Pixabay

Naopak však v druhém případě, který je označován za duchovní, je 70 procent snů spojeno s touhou zemřelého, aby se snícím komunikoval a nebo mu předal poselství.

Pokud se tento sen u člověka objeví třikrát za sebou, lze jej považovat za něco speciálního. Lidé jsou ve spánku otevřenější duchovním poselstvím a proto je to ideální prostor pro spojení s druhým světem.

Zdroj: Joincake, Guideposts, Psychology Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]