Simulace konce Země. Takto by vypadala po nárazu asteroidu

Konec země může mít celou řadu scénářů. A skutečně může nastat. Jednou z reálných možností je náraz asteroidu. Že je něco takového nemožné? Opak je pravdou. Vesmír je velký a naše technologie dokážou zmapovat jenom jeho velmi malou část. Nikdo tak neví, co se nachází dále a zda se zde neobjeví těleso, které naši zemi může ohrožovat.

Rizikem už byla řada asteroidů

Že je asteroid rizikem, který může znamenat konec země, nevylučují ani odborníci. Stačí se podívat do historie na to, kolik různě velkých asteroidů již naši zemi minulo. A u některých tomu bylo skutečně velmi těsně. Pokud by mělo skutečně dojít k nárazu, nikdo neví, zda by bylo reálné mu nějak zabránit. Žijeme skutečný život a ne ten, který nám ukazují filmy, kde dokáže hlavní hrdina vychýlit jakékoliv vesmírné těleso z dráhy. Ve skutečném světě by bylo něco takového nemožné.

Co by hrozilo? Tato situace vám to ukáže

Co by se stalo, kdyby do naší planety asteroid skutečně narazil? Byl by to jasný konec země. A jak by to vypadalo můžete vidět na simulaci, která vše celkem detailně ukazuje. A běží z toho mráz po zádech. A to už od samotného vstupu asteroidu do atmosféry, tak už od jeho velikosti. A to ještě ani nepřišel náraz, který bude devastující. A to nikoliv pro oblast, kam dopadl, ale pro celou naši planetu. Raději nepřemýšlejme o tom, jak se zachránit, protože toto video vás celkem jasně přesvědčí o tom, že jakákoliv záchrana v podstatě není možná.

Doufejme, že se nic nestane

Nezbývá nám než doufat, že konec země jenom tak nepřijde. Jak ukazuje simulace nárazu asteroidu, z naší krásné planety by absolutně nic nezbylo. Přitom nám toho má stále co nabídnout. Hlavně potom pokud jde o nádhernou přírodu, kterou však bohužel mi lidé ničíme den za dnem. Nezapomínejme proto na to, že i když se nějaký asteroid neobjeví, může dojít k tomu, že si zemi zničíme my, naším špatným chováním.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]