Školník padl na kolena se slzami v očích, když zjistil, co pro něj celá škola připravila. Takové laskavé gesto rozhodně nečekal

Fotografie: Depositphotos

Muž, pracující jako školník, denně jede třemi autobusy a chodí ještě několik kilometrů pěšky. Zaměstnanci školy, studenti i rodiče se rozhodli odměnit jeho dobrosrdečnost.

Robert Reed je muž, kterého by chtěl každý za přítele. Dokonce i studenti na škole Farmington ve městě Germantown ve státě Tennessee, kde pracuje jako školník teprve čtyři měsíce. I za tak krátkou dobu si jej žáci a učitelský sbor oblíbili, jelikož Robert je dobrotivý muž. Důkazem toho je laskavé gesto, které celá škola vůči svému školníkovi projevila.

Školník, který nelení

Robert si na škole vždy najde nějakou práci sám. Jakmile je hotov s úklidem, přejde k jiné činnosti, kterou je zbytečné odkládat. Zkrátka o školu se stará jako o své vlastní dítě. Dává jí péči, aby se všem uvnitř dobře učilo a cítili se zde příjemně.

Fotografie: Freepik

Jeho obětavost, laskavost a dobrotivá povaha se mu jednoho dne zúročily. Myslel si, že je ve škole tím nejméně důležitým člověkem, přitom to bylo přesně naopak. Neměl ani tušení, co se na něj chystá, ale jakmile přišel den D, nedokázal zadržet slzy.

Jízda třemi autobusy a dlouhá cesta pěšky

Robert nevlastní žádné auto, do školy se dopravuje třemi autobusy a kus cesty jde ještě pěšky. Tento proces absolvuje dvakrát denně, každý pracovní den. Někdy se domů dostává až pozdě večer. Navzdory tomu všemu je každé ráno opět v práci s přátelským úsměvem na tváři, připravený velebit budovu školy.

Fotografie: Depositphotos

Občas jej některý z kolegů dovezl na autobusovou zastávku nebo mu dal peníze na oběd. Během cesty si povídali o Robertových snech, mimo práci ve škole chtěl začít podnikat, ale brzy zjistil, že bez auta to je v podstatě nemožné. Zaměstnanci školy, studenti i rodiče se rozhodli to tak nenechat.

Muž radostí neudržel slzy

Společně všichni vybrali celkem 7 000 dolarů, v přepočtu asi 155 000 korun, aby si Robert mohl koupit auto. Jakmile se tuto zprávu dozvěděl, padl na kolena a nedokázal udržet slzy. Je to tak krásný a srdečný okamžik.

To ale nebylo vše, nakonec založená a schválená sbírka na Robertovo nové auto dosáhla až 10 000 dolarů, asi 220 000 korun. Když všichni přítomní viděli Robertovu upřímnou radost, věděli, že to stálo za to. Zaslouží si to, alespoň takto mu mohli všichni, kteří s Robertem přicházejí dnes a denně do styku, projevit uznání a lásku.

Podívejte se na dojemný okamžik na níže uvedeném videu:

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]