Cirkusové vystoupení se vymklo kontrole. Vyděšené publikum nemělo jinou možnost, než se dívat

Fotografie: JudloMagic / Creative Commons / Attribution 2.0

Během klasického představení v ruském cirkuse se stalo něco, co rozhodně nikdo nečekal. Na celý hororový incident se musely dívat všechny přítomné děti.

Ačkoliv mnohé země zakázaly provoz cirkusů, stále se najdou místa, kde se do nich můžete jít podívat. Během tohoto vystoupení v ruském městě Orel se však stalo něco, co naprosto nikdo nečekal – hororový incident, na který se musely dívat i všechny přítomné děti. Vše začalo, když byl na pódium přiveden velký černý medvěd. Ten však namísto klasického vystoupení napadl trenérovu asistentku.

Cirkusové vystoupení, které se nikdo nečekal

Lidé většinou chodí do cirkusu proto, aby se mohli podívat na představení různých zvířat, a to od těch nejmilejších (jako jsou například sloni) až po agresivní predátory (jako je například lev nebo puma). V každém případě však mají být tato zvířata dostatečně vycvičená na to, aby poslouchala všechny trenérovy příkazy. Přece jen v cirkuse bývá velké množství lidí, tudíž kdyby se vystupující predátor přestal ovládat, mohl by způsobit opravdu velké neštěstí.

Právě takový případ se ovšem stal v ruském městečku Orel, kde se během cirkusového vystoupení stalo něco, co na internetu okamžitě vyvolalo pořádnou bouři. Asistentka trenéra byla napadena velkým černým medvědem, a to před všemi přítomnými – zejména dětmi. Žena byla posléze převezena do nemocnice spolu s dalšími dvěma zaměstnanci cirkusu, kteří jí pomáhali nespoutané zvíře přemoci.

Horor v ruském cirkusu

Vše se odehrálo během pravidelného večerního představení, přičemž celý incident byl zaznamenán divákem z pódia na kameru a posléze zveřejněn na portálu Orlovský poledník. Na krátkých záběrech je vidět, jak se žena ke zvířeti blíží, ovšem o chvíli později je sražena mohutnou tlapou na zem a několikrát pokousána. Naštěstí tam však byli přítomni dva další muži, kteří se snažili rozbouřené zvíře od asistentky co nejrychleji odtrhnout. Na hororové záběry se nyní můžete podívat na níže uvedeném videu.

Nejhorší na celém incidentu je skutečnost, že mezi diváky a arénou nebyla vůbec žádná bariéra. Většina uživatelů internetu se proto chytá za hlavu a vedení cirkusu kritizuje. „Kdyby se medvěd vrhl na diváky, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Cirkusy mají být bezpečným prostředím pro všechny přítomné a tohle byl jasný příklad toho, jak by to vypadat nemělo,“ sdělil muž, který byl svědkem celého incidentu.

Žena byla navíc těhotná

Kolega trenéra se během napadení asistentky snažil medvěda za každou cenu zkrotit bičem, ovšem zvíře si z toho nic nedělalo. Poté, co byla žena převezena do nemocnice, bylo také zjištěno, že je těhotná. Mluvčí vyšetřovacího výboru v Orlovské oblasti sdělila, že se však ženě naštěstí nic vážného nestalo. Další zaměstnanec cirkusu, který jí pomáhal zvíře přemoci, byl zraněn mnohem více. Případem se nyní zabývá policie společně se státním zastupitelstvím, aby mohli podobným situacím do budoucna předcházet.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*