Skvělý způsob odklízení sněhu. Od dnešního dne to budete dělat s radostí a bez zbytečného úsilí

Fotografie: Freepik

Napadl vám na příjezdovou cestu do garáže sníh a potřebujete ho rychle a efektivně odklidit? Pak se nemusíte nijak dřít! Pan Kanavaros vám poradí, jak si ušetřit čas a ostatně i záda. Není na tom vůbec nic složitého.

Jak si vylepšit lopatu na odklízení sněhu?

Na přiloženém videu na YouTube můžete shlédnout, jak vychytávka pana Kanavarose funguje v praxi. Stačí vám k tomu jen pevnější provázek a klasická lopata na odklízení sněhu. Provázek by měl být o něco málo delší, než je pracovní náčiní. Jeden konec zavažte pečlivě na vrchu a druhý těsně před násadou. Vytvoříte si tak jakýsi úchyt, díky němuž budete moci otáčet lopatou do všech směrů. Ušetříte si tedy mnoho zbytečných pohybů, které způsobují pouze bolestivost zad. Vyzkoušejte to a jistě budete velmi spokojení.

Další tipy na efektivní odklízení sněhu z pozemku

Inspirovat se můžete nejen panem Kanavarosem, ale i následujícími tipy, které usnadní odstranění sněhové pokrývky:

  • Na trhu je k dostání mnohem více náčiní, než tomu bylo kdysi dávno. Velice praktický je tzv. shrnovač sněhu, který vám vlastně usnadní mnoho práce. Určitě se po něm poohlédněte. Čím kvalitnější nářadí k odklízení sněhové pokrývky, tím lépe.
  • Větší zasněžené plochy pak hravě odklidí sněžná fréza. Musíte mít ovšem v dosahu elektrickou přípojku, pokud se bude jednat o tu elektrickou. Jinak samozřejmě můžete volit frézu na benzín.
  • V případě, že vlastníte čtyřkolku, nebo traktor, zakupte si praktickou radlici, která vám velice usnadní odhrnování sněhu.
Fotografie: Freepik

Nezapomínejte na prosolování a posyp cest v okolí svého domu

Primárně k posypu chodníků a cest používejte hrubý písek a štěrk. Posypová sůl je sice účinná, může však poškodit a zahubit vegetaci (rostliny), proto je na některých místech i zakázaná, stejně jako popel (ten ovšem lze použít na vlastním pozemku). K posypu pak dobře poslouží automatický sypač, který ušetří rovněž mnoho času.

Fotografie: Freepik

Jak je to s úklidem chodníku u vaší nemovitosti?

Netušíte, kdo by se měl postarat o sněhem zavátý chodník u vašeho domu? Vy určitě nemusíte. Tato povinnost vám skončila v podstatě v roce 2009, kdy začala platit novela o pozemních komunikacích. Za údržbu tohoto prostoru tedy zodpovídá obec, v které žijete. Pakliže však sníh napadl na schody patřící k vaší nemovitosti, musíte se postarat o jejich úklid a posyp, seč je užívá i někdo jiný.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]