Smažené banány vás zaujmou chutí, ale i jednoduchostí

Tato nezvyklá sladká pochoutka vás dostane v případě, že vašimi oblíbenci jsou banány. Přinášíme vám tip na ideální pamlsek k dlouhým filmovým večerům. Tímto dezertem potěšíte ale i své přátele, kteří k vám zavítají na oslavu, či zahradní party. Smažené banány jsou výborným dezertem, který si zamilujete. Každé sousto je nejen sladké, ale i křupavé.

Jaké ingredience potřebujete?

Před zahájením smažení si připravte:

  • šálek hladké mouky (asi 130 gramů)
  • 140 mililitrů mléka
  • jedno vejce
  • 400 mililitrů slunečnicového oleje na smažení

Také si obstarejte pět zralých banánů, 2 lžíce moučkového cukru, lžičku kypřícího prášku a trochu soli.

Jak postupovat při přípravě smažených banánů?

Nejprve je nutné si vytvořit těstíčko, do kterého pak banány budete namáčet před smažením. DO hlubší mísy si rozklepněte vejce, přidejte k němu lžičku slunečnicového oleje, přilijte 140 mililitrů mléka a rozšlehejte. Následně do vaječné směsi vsypte hladkou mouku, kypřící prášek, moučkový cukr a špetku soli. Všechny ingredience dobře propojte lžící a vytvořte hladké tekuté těsto. Na řadě jsou banány. Ty oloupejte a pokrájejte dle libosti buď na širší kolečka, nebo pruhy.

Smažení a servírování dezertu

Do hlubšího hrnce vlijte slunečnicový olej a zahřejte jej do takové teploty, aby začal probublávat. Až bude tuk dostatečně rozpálený, vkládejte do něj kolečka banánů namočená v zhotoveném těstíčku. Smažte banánové kousky ze všech stran do zlatova. Pak přendejte na papírovou kuchyňskou utěrku a odsajte přebytečný tuk. Smažené banány podávejte buď se zakysanou smetanou, nebo čokoládovou polevou.

Ve spojení s čokoládou jsou totiž nejdokonalejší. Čokoládovou polevu si připravíte z vysoce procentní hořké čokolády a trochy smetany ke šlehání. Vše propojíte ve vodní lázni, nebo dáte rozehřát na chvíli do mikrovlnky. Výborné jsou smažené banány i se skořicí. Každý si najde svou oblíbenou kombinaci. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]