Sněhové pusinky s ořechy a čokoládou

Vánoce jsou sice až za dva měsíce, avšak už teď některé hospodyňky pilně chystají různé druhy cukroví. Letos se můžete nechat inspirovat například tímto receptem na ořechové pusinky s čokoládou. Zachutnají všem mlsným jazýčkům. Přesvědčit se můžete na své vlastní chuťové buňky. Tyto jemné pusinky budete mít hotové doslova rychlostí blesku.

Potřebné suroviny na přípravu pusinek s ořechy a čokoládou

Než se pustíte do pečení, připravte si následující ingredience:

  • 2 vaječné bílky (60 až 70 gramů)
  • 150 gramů moučkového cukru
  • 2 lžičky vanilkového cukru
  • 1 balíček kyseliny citronové (nebo 1 lžičku citronové šťávy)
  • 50 gramů mletých vlašských nebo lískových ořechů
  • 50 gramů drcené hořké čokolády

Jak postupovat při přípravě ořechových pusinek s čokoládou?

Nejprve si pečlivě oddělte žloutky od bílků. Pak k nim přidejte kyselinu citronovou a šlehejte do tuhého sněhu asi minutu. Postupně do směsi přidejte i moučkový cukr a ten vanilkový. Mixovat byste měli hmotu asi deset minut, aby byla pěkně nadýchaná.

Do bílkového sněhu ochuceného cukrem následně přisypte mleté ořechy dle výběru a také najemno nasekanou hořkou čokoládu. Všechny suroviny dobře promíchejte, abyste získali homogenní těsto.

Tvoření pusinek a fáze pečení

K ruce si poté vezměte plech na pečení a vystelte jej pečícím papírem. Na něj stříhejte pomocí cukrářského sáčku po částech malé množství bílkového sněhu.

Pusinky spíš „sušte“ v troubě na 150 stupňů po dobu 20 minut. Zapněte zahřívání seshora a zezdola. Po dopečení nechte pusinky odpočinout v troubě asi další tři minuty.

Servírování ořechových pusinek s čokoládou

Pusinky nechte vychladnout a podávejte například s šálkem kakaa, čaje, nebo kávy. Aby vám tato dobrota vydržela do Vánoc, uchovávejte cukroví na chladném místě, v suché a uzavíratelné nádobě (ideálně skleněné).

Přejeme dobré chutnání!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]