Špatná barva vlasů vám může uškodit. Vyvarujte se několika základních chyb

Přirozená barva vlasů je v dnešní době skoro rarita. Dnes je možné si vybrat z široké palety různých odstínů. Jak zvolit ten pravý? Poradíme. Díky tomu nikdy nenastane situace, že by vám vybraný odstín nesedl. Že by se k vám nehodil nebo že by vám ubíral na kráse. Chyby může dělat každý a díky tomuto postupu se jim lze snadno vyvarovat.

Zohledněte svou pleť

Když je vybírána vhodná barva vlasů, je třeba zohlednit i to, jakou máte pleť. Každá žena může mít jiný odstín. Některá tmavší, jiná světlejší. Někomu jde pleť spíše do růžova, jiným ženám do žluta.

Navíc se odstín pleti liší i v ročních období. V létě je vlivem opálení tmavší, v zimě zase světlejší. Barva vlasů by vždy měla zajímavě kontrastovat a neměla by splývat. To je základní pravidlo.

Myslete na své oči

Když je vybírána barva vlasů, je dobré podívat se také na to, jaké máte oči. I ty mohou rozhodovat o tom, jaký odstín vám bude slušet. Když máte oči modré, skvěle se hodí světlé odstíny, jako je klasický blond. Stejně tak však můžete zvolit i klasikou černou. U šedých očí máte na výběr o mnoho více. Jenom doporučujeme vyřadit z nabídky platinové nebo červené účesy.

I hnědé oči mají výhodu v tom, že můžete kombinovat doslova cokoliv. Důležité je dodržet jenom jedno pravidlo. Nikdy se nesmí jednat o odstín který je podobný tomu ve vašich očích. A pokud máte oči zelené, doporučujeme volit odstíny od měděné, až po červenou. To jsou varianty, které rozhodně nezklamou a budou vypadat dokonale za všech okolností.

Podívejte se do svého šatníku

Mnohé barvy vlasů nemusí korespondovat s tím, co máte ve svém šatníku. I na toto je dobré hledět a vybírat tu pravou i podle toho, co ráda a často nosíte. A pamatujte, že když už se rozhodnete pro změnu, zeptejte se nejprve své kadeřnice. Ta má nejvíce zkušeností s tím, zda se daná změna hodí, nebo nikoliv. Pokud vám ji doporučí, je to celkem jasné. Jděte do toho.