Špatná barva vlasů vám může uškodit. Vyvarujte se několika základních chyb

Přirozená barva vlasů je v dnešní době skoro rarita. Dnes je možné si vybrat z široké palety různých odstínů. Jak zvolit ten pravý? Poradíme. Díky tomu nikdy nenastane situace, že by vám vybraný odstín nesedl. Že by se k vám nehodil nebo že by vám ubíral na kráse. Chyby může dělat každý a díky tomuto postupu se jim lze snadno vyvarovat.

Zohledněte svou pleť

Když je vybírána vhodná barva vlasů, je třeba zohlednit i to, jakou máte pleť. Každá žena může mít jiný odstín. Některá tmavší, jiná světlejší. Někomu jde pleť spíše do růžova, jiným ženám do žluta.

Navíc se odstín pleti liší i v ročních období. V létě je vlivem opálení tmavší, v zimě zase světlejší. Barva vlasů by vždy měla zajímavě kontrastovat a neměla by splývat. To je základní pravidlo.

Myslete na své oči

Když je vybírána barva vlasů, je dobré podívat se také na to, jaké máte oči. I ty mohou rozhodovat o tom, jaký odstín vám bude slušet. Když máte oči modré, skvěle se hodí světlé odstíny, jako je klasický blond. Stejně tak však můžete zvolit i klasikou černou. U šedých očí máte na výběr o mnoho více. Jenom doporučujeme vyřadit z nabídky platinové nebo červené účesy.

I hnědé oči mají výhodu v tom, že můžete kombinovat doslova cokoliv. Důležité je dodržet jenom jedno pravidlo. Nikdy se nesmí jednat o odstín který je podobný tomu ve vašich očích. A pokud máte oči zelené, doporučujeme volit odstíny od měděné, až po červenou. To jsou varianty, které rozhodně nezklamou a budou vypadat dokonale za všech okolností.

Podívejte se do svého šatníku

Mnohé barvy vlasů nemusí korespondovat s tím, co máte ve svém šatníku. I na toto je dobré hledět a vybírat tu pravou i podle toho, co ráda a často nosíte. A pamatujte, že když už se rozhodnete pro změnu, zeptejte se nejprve své kadeřnice. Ta má nejvíce zkušeností s tím, zda se daná změna hodí, nebo nikoliv. Pokud vám ji doporučí, je to celkem jasné. Jděte do toho.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]