Učitelka jim dala špatné známky, oni vše vzali do vlastních rukou. Dva studenti střední školy čelí doživotnímu vězení

Fotografie: Pxhere

Dva chlapci byli na střední škole nespokojeni s výukou španělštiny. Tedy spíše se svým prospěchem z tohoto předmětu. Jejich frustrace vedla k otřesnému kroku.

Na střední škole může být prakticky kdokoli frustrován za známek, které dostává z nějakého předmětu. Téměř nikdy totiž každému nejde všechno. Ještě horší je to pak v momentě, kdy jste přesvědčeni, že špatný prospěch není vaše chyba. I za těchto okolností však sáhne k násilí jen hrstka lidí. Přesně to se ovšem stalo ve Fairfieldu v americkém státu Iowa. Nohema Graber tu učila španělštinu na místní střední škole, kde ji potkal neblahý osud.

Jasné spojení rozhovoru a následné vraždy

Asi před rokem byla tato kantorka nalezena na poli kousek za městem. Jako podezřelí byli policií zadrženi dva 16 studenti Willird Miller a Jeremy Goodale. Podle policie Willard údajně potkal Nohemu ve škole během odpoledne 2. listopadu 2021. Měli probírat právě jeho špatný prospěch ze španělského jazyka. „Zrovna tento prospěch je považován za hlavní motiv za vraždou Graberové, který s ní Millera jasně spojuje,“ uvedl žalobce.

Po této konverzaci odjela Nohema Graber autem do parku, kam měla ve zvyku chodit odpoledne na procházku. Svědci k případu uvedli, že zahlédli její auto jet od parku se dvěma mladými muži, již oba seděli vepředu. Další svědek uvádí, že Willard a Jeremy volali ještě dalšího svědka a chtěli, aby je vyzvedl u opuštěné polní cesty. Auto učitelky bylo nalezeno v příkopu stejné silnice. Během slyšení Willard kritizoval její výukové metody.

Přišel s verzí o dalších pachatelích

Dle své výpovědi byl nespokojený se způsobem, jakým Nohema vedla hodiny španělského jazyka. Dále uvedl, že byl sice přítomen u její smrti, ale nijak se na ní nepodílel. Místo toho vypověděl, že Nohema byla unesena několika maskovanými lidmi. Ti pak Willarda přinutili, aby jim pomohl zbavit se jejího těla a stejně tak i vozu. Oba náctiletí budou u soudu v Iowě souzeni jako dospělí. Za svůj zločin mohou čelit i doživotnímu vězení.

Vražedné řádění studentů bohužel není v USA už roky nic neobvyklého. Od roku 1999 tam na školách během téměř 304 útoků zemřelo celkem 157 studentů. Ve valné většině případů mají dotyční studenti zbraně z domova. V přepočtu na obyvatele je tu ovšem počet zbraní vyšší než kdekoli na světě. Masové střelby jsou na vzestupu a i mezi mladými Američany jsou střelné zbraně nejčastější příčinou úmrtí.

Zdroj: Metro