Ředitel už měl dost studentů, kteří zabíjeli svůj čas na telefonu. Vymyslel pro ně novou rutinu

Fotografie: Depositphotos

Mít ředitele, který zná moderní technologie, je velmi cool pro mnoho studentů. Tito se inspirovali svým ředitelem a naučili se moderní tanec, který poté předvedli publiku.

V dnešní době je vcelku obvyklé, že většina populace tráví volný čas na telefonu. Zkuste se jít někdy projít a koukejte se více okolo sebe. Uvidíte, že občas se najdou i lidé, kteří sedí venku na lavičce se svou drahou polovičkou, a přitom oba dva koukají do telefonu. Stejná situace se stává už i ve školách, kdy studenti při každé příležitosti vytáhnou telefon a tráví většinu času na tomto malém zařízení.

Závislost na telefonu

Existuje mnoho závislostí, které si v sobě lidé vybudují a mezi takové závislosti patří i ta na telefonu. V minulosti lidé používali telefony pouze k tomu, aby někomu zavolali nebo napsali zprávu. Volání i psaní SMS bylo vcelku drahé a neexistoval ani internet do telefonu. Dnes je tomu zcela jinak a lidé se mohou i z lesa připojit k internetu a vyhledávat různé informace.

Většina lidí však využívá telefon nejen na volání, ale také na hraní her, chatování nebo prohlížení sociálních sítí. Z obyčejného malého zařízení, jenž zprvu sloužilo pouze pro komunikaci, se stalo zařízení, které si lidé berou už téměř všude. Ředitel jedné školy Shang Pengfei (40) se už nemohl dívat na to, jak jsou mladí studenti závislí na telefonech a tráví na nich veškeré volné chvíle. Vymyslel si proto řešení, aby tuto situaci změnil.

Ředitel se naučil tancovat

Podle internetu si ředitel zjistil, že velká část mladých lidí se v současnosti věnuje tanci, kterému se říká shuffle dance. Začal tedy chodit i na kurzy, kde se tomuto tanci naučil. Během 2 měsíců už uměl několik kroků a svou techniku neustále zdokonaloval. Jednoho dne ale přišel do školy a začal s průzkumem, kolik lidí by mělo zájem, naučit se shuffle dance.

Fotografie: Unsplash

Jeho plán se naštěstí vydařil a velká část studentů se na jeho kurzy přihlásila. Je až překvapivé, kolik osob bylo ochotných se začít více hýbat a věnovat se něčemu jinému než telefonu. S celou skupinou mladých tanečníků se naučili vystoupení, které trénovali delší dobu a poté si na vystoupení ředitel pozval i taneční skupinu, která se tomuto stylu tance věnuje.

Shuffle dance pomohl mnoha studentům

Vystoupení dopadlo skvěle a vzniklo z něj i video, které nyní koluje po internetu. Ředitel po vystoupení řekl, že je velmi rád, že se mnoho studentů o přestávkách věnovalo nacvičování, a dokonce si všiml toho, že nyní už většina mladých lidí nekouká do telefonu pouze na sociální sítě, ale dokonce sledují taneční videa, aby se naučili nové kroky.

Zdroj: NPR

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]