Ukrajinský chlapec musel v slzách opustit svého otce. Dojemné video ukazuje dopady ruské agrese na děti

Fotografie: Depositphotos

Současná situace na Ukrajině je velmi vážná, a doplácí na ní především nevinné děti. Video tohoto malého chlapce však dojalo celý internet.

V současné době se po celém světě neřeší nic jiného, než situace na Ukrajině, kterou od České republiky dělí pouze Slovensko a Polsko. Ženy a děti ze všech sil utíkají ze svých domovů dokud je čas, přičemž stateční otcové a ostatní muži zůstávají, aby mohli bránit svou zemi. To má však velmi psychický dopadl právě na jejich potomky, které by nikdy nenapadlo, že se s podobnou situací setkají – a právě video tohoto malého chlapce je toho velmi dobrým příkladem.

Postavit se za svou zem problém není

Současná válka na Ukrajině má pro tamější lid obrovské důsledky, a to především skutečnost, že všichni muži ve věku 18-60 let musí zůstat v zemi, aby mohli bojovat. Problém však ale zdaleka není postavit se a bojovat za svou zemi, ale loučení se se svými dětmi a manželkami, které prchají do bezpečí – muži jim musí dát sbohem s tím, že neví, jestli se ještě někdy setkají.

Tato skutečnost má psychický vliv právě na potomky, kteří musí se svou matkou prchat ze země do bezpečí. Mladí chlapci a mladé dívky se tak se svými tatínky loučí, aniž by věděli, kdy je budou moci znovu obejmout a podívat se jim do očí – jeden z nich tak nyní natočil video, které posléze poslal na internet, aby lidé viděli, jak utrpení na Ukrajině skutečně vypadá. Srdceryvné záběry nyní dojaly již stovky tisíc lidí.

Srdceryvné video, které dojalo statisíce lidí

Video, které se v posledních dnech rozšířilo sociálními sítěmi, ukazuje Marka Goncharuka, mladého chlapce, který se rozplakal před kamerou, protože musel opustit svého milovaného otce, který zůstal v Kyjevě, aby mohl bojovat za svou vlast. Mark však tuto skutečnost nese velmi těžce, a proto se rozhodl ukázal světu, jak vypadá skutečné utrpení. Celé video můžete najít zde:

Podle informací dostal do autobusu mladého chlapce finský novinář, kterému mimochodem ve videu děkuje se slovy: „zachránili jste nás.“ Mark totiž se svou matkou utíkal z Kyjeva pěšky, přičemž teprve po třech dlouhých a strachuplných hodinách cesty narazili právě na tento autobus – chlapec si prý dokonce počítal s tím, že budou muset jít pěšky minimálně dva až tři dny.

Zdroj: Daily Mail