Staré bedny na vyhození rodina využila na výrobu nové podlahy

Člověk je od přírody tvorem velice vynalézavým. Dokáže si poradit v mnoha ohledech, a to i pokud je v plánu nová podlaha. Někteří lidé dostali do vínku dokonce i velkou představivost a zručnost, proto jsou schopní vyrobit si vlastními silami neskutečné výrobky. Pojďme se podívat na jednu šikovnou rodinu, která si úplně sama položila novou podlahu vyrobenou ze starých beden od kokosového oleje.

Precizní práce celé rodiny

Této americké rodině trvalo celkem rok a půl, než nasbírali potřebné množství beden od kokosového oleje. Zvolili tento materiál pro jeho pevnou a kvalitní strukturu. Do výroby laminátové podlahy se zapojila celá rodina, včetně malých dětí, které pomáhaly z jednotlivých prken vyndávat staré hřebíky.

Odstraněno jich bylo neuvěřitelných 9000. Jejich synchronizace práce byla obdivuhodná. Rozdělit všechny bedny na jednotlivé latě muselo být velice časově náročné. Dalším podstatným krokem bylo zabroušení povrchu jednotlivých prken, s čímž ochotně rodině pomohl jejich přítel a soused ve své dílně.

Pokládání nové podlahy

Pokládání podlahy z dřevěných prken bylo pro dělníky velice pracné. Trvalo dny, než ji rodina spolu s pracovitými přáteli a sousedy položila. Postup byl v podstatě stejný, jako když se pokládá klasická kupovaná laminátová podlaha.

Do jednotlivých latí bylo nutné vyříznout kompatibilní drážky, aby do sebe všechny kusy dobře zapadly.

Po dlouhých dnech úmorné práce se podařilo úspěšně v celé místnosti podlahu zhotovit. Poté se jen její povrch zaleštil do hladka a nyní rodině dělá ohromnou radost. Na první pohled se zdá podlaha opravdu fantastická. No přesvědčte se sami, není to doslova umělecká práce? Nutno podotknout, že podlaha, kterou rodina vyrobila z obyčejných beden od kokosového oleje vypadá lépe než ta kupovaná. Inspirovali jste se? Pusťte se směle do toho.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]