Staré železo s novým designem

Dnes vám představíme staršího pána, kterému je 70 let a vytváří neuvěřitelné umělecké kusy ze starého železa. Na tom by nebylo až tak nic prazvláštního, ale tento pán je pohybově omezený, protože v dětství prodělal obrnu. Už jako dítě, byl kvůli této zákeřné nemoci odkázaný na vozíček. Zdravotní problémy ho však nikdy neodradily od jeho snu, stát se umělcem.

John Piccoli Victoria z Austrálie si však umí poradit se vším. S jeho handicapem mu pomáhá malý podávací jeřáb, díky kterému dosáhne právě tam, kam potřebuje. Na výrobu svých uměleckých děl, nepoužívá žádné barvy, štětce, sochařské kladívko či jiné podobné náčiní. Místo toho, využívá starý a nepotřebný šrot, který díky své neskutečné fantazii proměňuje na úžasné výtvory.

Jeho umělecká díla můžete obdivovat v mnoha galeriích

Zhruba před třiceti lety začal Piccoli vyrábět zahradní sochy z klíčů, které nashromáždil. Za tu dobu se však vypracoval a z menších uměleckých děl, se pustil do složitějších skvostů, zdobící nejednu zahradu. V současné době však vytváří velké sochy a zahradní umělecká díla, která jsou určená i do muzea. Jeho výrobky, kterým doslova vdechl život, se objevují i v mnoha galeriích po Austrálii, včetně Melbourne, Sydney a St Kilda.

Nápad na využití starého řetězu

Možná, že se ve vaší dílně či staré garáži nachází nějaké to zbytečné železo a dávno přemýšlíte, co s tím? Ať už je jedná o lavičku nebo dekoraci. Nemusím chodit daleko a přináším nápad na využití starého řetězu. Můj bratr svařil k sobě jednotlivé očka tak, aby se řetěz stal nepohyblivý a vytvořil z něj pokroucenou tyč. Tu zabodl do země a na vyčnívající konec trčící více než 1,5 metrů nad zemí připevnil ptačí budku. Musím říci, že tato účelová ozdoba je dominantou celé zahrádky. Z řetězu lze vyrobit i zajímavý stojánek na láhve. Možná vás napadnou i další skvělé výrobky, kde využijete věci z vaší kůlny.

Obrázek: pixabay.com