Stáří dostihne každého. Podívejte se na zpověď matky, která je pro svého potomka břemenem

Mateřská láska je patrně tím nejdůležitějším citem na světě. Nutno však říci, že rodiče dětí mohou být někdy velkou přítěží. Tato žena to potvrzuje. Když se jí narodil potomek, milovala ho nade všechno na světě. Stala se matkou, což byla její nejdůležitější role v životě. Pro své dítě by udělala cokoliv na světě. Nyní říká, že už je spíše břemenem a něčím, co je svému dítěti na obtíž. Proč? Je stará a vyžaduje pravidelnou péči.

Krásný vztah matky a dítěte

Mateřská láska je něco krásného. Vztah dítěte a jeho matky nedokáže nikdy nic nahradit. Je to vztah plný emocí, plný zajímavých situací, stejně jako radosti. Je dokonce prokázáno, že čím více mateřské lásky dítě má, tím více se mu daří v budoucím životě. I tato matka vzpomíná na to, jak krásné to bylo, když ona byla ještě mladá a její potomek měl nejprve pár měsíců a potom pár let. Byly to dokonalé roky. Dítě však postupně odrůstalo a ona začala stárnou.

Nyní je břemenem

Jak vidí svou roli tato matka nyní? Už to není osoba, na kterou se její dítě může spolehnout. Už je to osoba, která se považuje spíše za břemeno. Mateřská láska stále existuje, ale tato žena vidí, že je svému dítěti spíše na obtíž. Vzhledem k věku a zdravotním komplikacím potřebuje péči a pomoc. Sice je ráda, že se o ní její vlastní dítě dokáže a chce postarat, ale zároveň si je vědoma toho, že právě kvůli tomuto stavu ho výrazně omezuje v jeho vlastním životě. Své dítě nade všechno na světě miluje, ale zároveň ví i to, že už není matkou, ale že je břemenem. Zátěží, která druhým komplikuje život.

To, že se i ona musela omezit, bere jako něco jiného

Když byla ona matkou, musela se také omezit. Musela změnit svůj život a začít se chovat tak, aby byla stále na blízku svému dítěti. Musela měnit své plány, musela zapomenout na své záliby a koníčky, stejně jako se musela vzdát mnoha radostí. Tou nejdůležitější věcí v jejím životě bylo právě dítě, kterému byla schopna obětovat vše. Ano, byla to určitá oběť, ale ta dobrá a radostná. Omezila se ráda, jelikož odměnou jí za to byla radost potomka a neutuchající mateřská láska. Nyní, ve svém stáří nechce ani na chvíli připustit, že by jí její potomek snad cokoliv dlužil a že by dokonce musel strpět danou péči, jelikož je třeba matce oplatit to, co pro něho dělala ona. Od toho však ona byla matkou.

Omluva za všechny staré rodiče

Zpověď ženy končí velkou omluvou. Nedokázala si připustit, že jednou bude stará a nemohoucí a bude muset využívat pomoc svého dítěte. Nikdo ji na nic podobného nepřipravil, ani ji před tím nevaroval. Neměla ani na výběr, jinak by si zcela určitě vybrala zcela jinak. Je na místě omluvit se za to, že je břemenem. Omluvit se za to, že teď potřebuje pomoc. A neomlouvá se jenom sama za sebe, ale za všechny staré rodiče, kteří potřebují pomoc svých dětí. Tak jako ona, každý z nich si uvědomuje, jak výraznou zátěží jsou. Bohužel s tím nyní nemohou nic udělat. Nikdo z nich nečekal, že jejich stáří bude probíhat takto. Žena prosí za odpuštění a doufá, že jejímu potomku už tu nebude dlouho na obtíž.

Děti to vnímají úplně jinak

Zpověď této ženy ukazuje na to, jak jsou rodiče oddáni svým dětem a jak silná je mateřská láska v jakémkoliv věku. Samotní potomci však starost o své rodiče ve stáří nevnímají jako nic špatného a omezujícího. Matka se o ně starala dlouhé roky a nyní mají jedinečnou možnost jí to oplatit a poslední roky života jí zpříjemnit. Je tedy jasné, že matka pro ně nikdy nebude břemenem a přítěží, ale stále tím nejdůležitějším v jejich životě. Bez ohledu na to, jaký její aktuální zdravotní stav vlastně je.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]