Starý žebřík není třeba vyhazovat. V interiéru najde mnoho praktických využití

Máte ve sklepě, na půdě, nebo v zahradním domku starý žebřík a nevíte, co s ním? Rozhodně ho nevyhazujte. Ukážeme vám, jaké může mít využití. Na první pohled je to jenom nevzhledný kus dřeva, ale když víte co s ním, můžete si být jisti, že vás jeho využití nadchne. Abyste měli inspiraci, připravili jsme pro vás množství fotografií, které vám pomohou zvolit si tu nejlepší možnost. Nejenom, že zajímavě vylepšíte svůj interiér. Také myslete na praktičnost a na to, že jste odpovědní. Nevytvoříte odpad, ale dáte starému žebříku další využití. V době, kdy se slovo recyklace skloňuje stále častěji je to rozhodně cesta, kterou se musíte vydat.

Originální police

Máte žebřík s klasickými schůdky? Tak ho vezměte a někam ho v interiéru opřete. Najednou vznikne několik polic třeba pro vaše květiny, nebo pro jakékoliv jiné dekorace.

Knihovna

Vezměte starý žebřík, několik vrutů a připevněte ho na zeď. Proč to udělat? V tu chvíli vznikne velmi originální knihovna k uložení všech vašich publikací.

Věšák na kabáty

I zde je třeba starý žebřík přimontovat na vaši zeď. Potom ho doplňte několika háčky a je hotovo. Vznikne velmi originální a netradiční věšák pro vaše kabáty a bundy.

Policový systém

Chybí vám doma police? Pokud máte k dispozici dvoje štafle, máte vyhráno. Stačí je kamkoliv postavit, vzít několik prken a úložných prostorů je více než dost.

Držák na nádobí

Nechcete dávat nádobí do skřínky a chcete ho mít stále po ruce? Pokud ano, použijte starý žebřík. A to tak, že ho připevníte na zeď nad linku a nádobí na něho pověsíte.

Světlo na terase

Potřebujete vyřešit svícení na terase? Zavěste na její strop žebřík a na něj zavěste několik luceren se svíčkou. Dokonale osvítí celý prostor vaší terasy. Vše navíc dokonale vypadá.

Stylový botník

Chcete mít boty stále po ruce a zároveň je mít prakticky uloženy? I tady vám dokáže pomoci starý žebřík. Stačí ho opřít o zeď a boty na něho za podpatek pověsit.

Věšák na ručníky

Proč kupovat plastové varianty vrtané do zeď, když se dá použít dřevo. Starý žebřík zrenovujte, natřete a opřete v koupelně. Máte dostatek prostoru pro své ručníky.

Záhonky

Pěstujete bylinky v malých záhonech a přemýšlíte jak je oddělit? Stačí na zem položit žebřík. V každé mezeře můžete mít jiný záhon s jinou bylinkou.

Sušení koření

Máte v plánu usušit koření a nevíte kde? Stačí ho pověsit na žebřík. Bude mít dostatek průvanu k tomu, aby uschlo rychle a jednoduše.