Učitelé mají obrovský vliv na studenty a často nevidí okamžitý dopad své práce. Někdy stačí jediný komentář, který jim připomene, proč jejich úsilí stojí za to.
Dojemný moment zažila učitelka dějepisu Agnieszka Jankowiak-Maik, známá také jako „Babka od historie“, která svým studentům nejen předává vědomosti, ale také je inspiruje k osobnímu růstu. Když pod jedním z úkolů obdržela nečekaně dojemný komentář od jedné studentky, tento okamžik ji rozplakal.
Učitelé nejsou jen zdrojem informací
Agnieszka Jankowiak-Maik učí dějepis na jedné střední škole v Poznani a kromě své práce ve škole píše také populární blog, kde se zabývá nejen dějepisem, ale i vzděláváním obecně. V jednom z posledních příspěvků na svých sociálních sítích se podělila o příběh, který ji hluboce zasáhl. Jak přiznala, i po 14 letech praxe jako učitelka ji dokázal jeden studentský komentář nečekaně dojmout.
Podle webu Webniusy napsala ve svém příspěvku následující: „Myslela jsem si, že po tolika letech mě už nic nedokáže dohnat k slzám.“ Pak ale přišla reakce studentky na otázku v testu z předmětu společenských věd. Studenti měli odpovědět na otázku, co se dosud naučili během lekcí společenských věd.
Na veřejnost unikla znepokojivá situace ze školy. Na stížnost na nekázeň žáka rodiče reagovali nevybíravě
Jednoduchý, ale mocný komentář
„Nevím proč, ale po pár lekcích je pro mě snazší navazovat kontakty s dalšími lidmi,“ napsala studentka a přidala k tomu srdíčko. Tento jednoduchý komentář byl pro Agnieszku Jankowiak-Maik důkazem, že učení není jen o předávání informací, ale také o rozvoji osobnosti a mezilidských vztahů. Učitelka přiznala, že když si přečetla tuto odpověď, neubránila se slzám.
Tento příběh se rychle rozšířil po internetu a vyvolal vlnu reakcí. Lidé byli dojati upřímností studentky a oceňovali práci učitelky, která dokáže nejen předávat znalosti, ale i pozitivně ovlivnit životy svých studentů. Pod příspěvkem na sociálních sítích se strhla lavina komentářů, které chválily učitelčin přístup a zdůrazňovaly, jak důležité je učit nejen data a fakta, ale také sociální dovednosti a empatii. Na SvětěKreativity jsme také psali, jakou lekci udělil školník studentkám.
Napište komentář