Stylovou zimní čelenku lze vyrobit pletením, ke kterému nejsou třeba pletací jehlice

K pletení nejsou potřeba jehlice. Tato metoda vás přesvědčí o tom, že vlnu můžete namotávat klidně i na své prsty. Až uvidíte, k čemu to povede a co může vzniknout, budete mile překvapeni. Pokud jste doma našli několik klubíček vlny a nechcete je vyhodit a zároveň nemáte pletací jehlice, je tento postup jako stvořený k tomu, abyste vlnu plnohodnotně využili a něco si vyronili.

Technika namotávání na prsty

Nikdy jste pletení klasickými jehlicemi neovládli? Nedivíme se, jelikož nepatří k nejjednodušší metodě. O této, kdy vlnu navlékáte na své prsty však můžeme říci, že je pravým opakem. Nejde o nic komplikovaného a daný postup zvládne nejenom každý dospělý, ale mělo by ho zvládnout i jakékoliv zručnější dítě. To už celkem jasně vypovídá o tom, nakolik je tato metoda jednoduchá.

Stačí správně proplétat

Instruktážní video vám pomůže v ovládnutí této unikátní, a přitom velice jednoduché metody. Nejde v principu o nic jiného než o to, že budete vlnu postupně proplétat mezi prsty. Nejprve z jedné strany a následně z té druhé. A toto dokola opakujete. Nejprve na jednu a potom na druhou stranu. To vše jenom na vašich 4 prstech na rukách. Poté stačí provést několik provléknutí a najednou máte hotový základ vaší čelenky. Budete překvapeni, jak snadné to bylo. A stejným způsobem budete pokračovat i nadále, jak vám ukazuje video. Doporučujeme daný postup sledovat a kopírovat krok za krokem. Za pár minut však budete stoprocentně vědět jak na to a žádné video již potřeba nebude. Vše budete dělat zcela automaticky.

Různé barvy, velikosti i provedení

Jakmile ovládnete danou techniku, můžete se do pletení bez jehlic pustit naplno. Stejně jako u klasického postupu, ani tady se fantazii meze rozhodně nekladou. To znamená, že můžete vyzkoušet různé druhy vlny, stejně jako můžete zkusit i různé barevné kombinace. Je to jenom na vás.