Ta nejlepší jídla bývají jenom z pár věcí. Podívejte se, co připravit z kuřete, smetany a cibule

Proč vařit z desítek ingrediencí, když stačí jenom tři základní? Podívejte se na lahodné zapečené kuře, na které budete potřebovat jenom 3 základní věci. Že se to nemůže povést? Velký omyl. Až se seznámíte s tímto receptem, budete ho doslova milovat. Jeho tvůrce doma našel jenom tři ingredience a tak se rozhodl pro jejich smíchání. A výsledek? byl tak dokonalý, že se o své zapečené kuře musel podělit s celým světem.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Jak jsme již uvedli, na zapečené kuře budou potřeba primárně ty hlavní. Následně je doplníte jenom lár drobnostmi pro dochucení, které má doba stoprocentně každý. Tím si jsme jisti. Co si tedy nachystat?

  • 800 g kuřecího masa
  • 2 velké cibule
  • 300 ml zakysané smetany
  • 100 ml mléka nebo vody
  • Trochu oleje, soli, pepře a bylinek

Máte vše? Věříme, že ano. Tento recept na zapečené kuře vám dává možnost využít svou fantazii. Hlavně v tom, jaké bylinky použijete a jak své jídlo dochutíte. Záleží jenom na vašich preferencích. Každý má pochopitelně jiné.

Začínáme přípravou kuřete

Vše začíná kuřecím masem. To omyjte, osušte a potom nakrájejte na větší kousky. Následně je třeba kuřecí maso osolit, dále také opepřit a potom také posypat vybraným kořením. Nyní vše dejte do mísy, přidejte olej, promíchejte a nechte marinovat. Pokud necháte maso v této fázi několik hodin, jenom dobře. Když máte velká hlad, postačí alespoň několik minut. Následně vše hoďte na rozpálenou pánev a krátce restujte ze všech stran, aby se kuřecí maso zatáhlo.

Připravte si zapékací mísu a zbývající suroviny

Nyní už můžete sáhnout po zapékací míse, do které vložíte orestované maso z pánve. Potom oloupete a nakrájíte cibuli. Ideálně na větší kolečka, nebo na měsíčky. Cibulí posypete maso. Potom smícháte zakysanou smetanu s vodou nebo mlékem a touto směsí zalijete kuře. A další postup? Vše vložíte do trouby rozehřáté na 200 stupňů a pečete pár desítek minut, dokud smetana nezačne houstnout. Alternativou může být příprava přímo v hrnci, kde vše také několik desítek minut pomalu vaříte.

Máte doma i brambory?

Toto zapečené kuře skvěle chutná i samotné. Když ale máte doma i brambory, je to jenom dobře. Mohou skvěle posloužit i jako příloha, která vás pomůže zasytit. Abyste se nezatěžovali jejím vařením, můžete je přidat k cibuli do hrnce nebo zapékací mísy. V jednom kusu nádobí tak uvaříte jak masový hlavní chod, tak i přílohu. A výsledek? Chutná naprosto skvěle, tím si buďte jisti.

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]