Tablety do myčky překvapivě pomohou při úklidu řady věcí v domácnosti

Fotografie: Pixabay

Když přijde na úklid kuchyně, nejedna hospodyňka se raději vyhýbá sporáku. Čištění tohoto spotřebiče totiž bývá mimořádně náročné, ale pomůže vám nečekaná věc – tablety do myčky.

Hořáky bývají zanesené mastnotou, připálenými zbytky jídla nebo prachem a jejich drhnutí může být pořádně náročné. Proč to ale dělat složitě, když existuje daleko lepší způsob. A vše, co k tomu budete potřebovat, je jen a pouze tableta do myčky.

Fotografie: Freepik

Připravte si

Než začnete s úklidem, připravte si vše, co budete potřebovat:

  • tabletu do myčky
  • horkou vodu
  • houbičku a hadřík na vytření sporáku do sucha

Postup je snadný

Jak na to? Budete se divit, jak je tento postup jednoduchý. V prvním kroku samozřejmě ze sporáku odstraňte mřížku. Jen tak se budete moci dostat do všech zákoutí sporáku a dopřát mu skutečně precizní očistu.

Mezitím zalijte tabletu do myčky vroucí vodou a nechte ji rozpustit v misce. Pokud se rozpouští pomalu, můžete si pomoci lžící a pořádně ji ve vodě rozmíchat. Následně do této směsi namočte houbičku a pořádně jí vydrhněte sporák.

Nemusíte skoro vůbec tlačit, špína se bude uvolňovat úplně sama. Jak je to možné? Princip fungování je snadný – tablety do myčky obsahují patentované látky, které velmi efektivně uvolňují i zaschlou špínu. A stejný princip můžete snadno uplatnit i na vašem sporáku. Je to velmi snadné řešení. Pak už stačí jen povrch setřít papírovým ubrouskem nebo suchým hadříkem a máte hotovo.

Fotografie: Pixabay

Jak lze tablety ještě využít?

Tablety do myčky můžete v domácnosti využít i na řadu jiných nepříjemných úkolů. Trápí vás ucpaný odpad a zápach z něj? Opět to můžete snadno vyřešit pomocí tablet to myčky nádobí. Vložte do odtoku jednu tabletu a pomalu ji zalévejte proudem horké vody. Nechte účinné látky působit a brzy nebude po zápachu ani ucpání ani stopy.

Podobně snadno můžete tablety využít i tehdy, jestliže vás trápí zápach z pračky. V ní se snadno usazují nečistoty a poté vzniká plíseň, která se jen velmi obtížně ve vlhkém prostředí likviduje. K tomu vám ale snadno pomůže právě tableta do myčky.

Fotografie: Freepik

Do bubnu pračky vložte dvě tablety. Pračku nechte jinak prázdnou a pouze spusťte program s nejvyšší možnou teplotou. Po dokončení cyklu nechte pračku dobře vyschnout a užívejte si toho pocitu pračky, která je čistá a jako nová. Váš úklid bude rázem daleko rychlejší a snadnější.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]