Tato skupina psů nečekala před dveřmi nemocnice na pití ani jídlo. Čekala na jednoho pacienta

Tomu se říká skutečná psí láska. Na první pohled to mohlo vypadat, že jsou před dveřmi nemocnice toulaví psi. A realita? Byla úplně jiná. Nejprve se objevil jeden, potom se objevil druhý a nejednou zde byli čtyři. Zdravotní sestra si nejprve myslela, že jde o toulavé psy a tak se je snažila vyhnat. Za pár chvil ale byla celá smečka zpět. V tu chvíli pochopila, že zde musí jít o něco jiného. Že se nejedná o toulavé psy, ale že se jedná o nejlepší kamarády jednoho z pacientů. Tomu se říká psí láska.

Do nemocnice přišel bezdomovec

Nemocnice je veřejným místem, které má povinnost ošetřit každého pacienta. Jednoho dne proto vešel bezdomovec, který se cítil celkem špatně a potřeboval vyšetření. Nemocnice ho samozřejmě přijala a zaregistrovala jako každého jiného pacienta. Následně mu byl přidělen lékař, který ho důkladně prohlédl, provedl testy a vyšetřil ho. Toto všechno pochopitelně nějakou dobu trvá a tak je jasné, že právě mezi tím se u dveří nemocnice začala rozrůstat psí smečka. Zdravotní sestra celkem rychle odhalila, za kým psi jsou. Je to právě bezdomovec, který je zde na vyšetření. Sestra se rozhodla vejít do ordinace a říci tuto věc jak lékaři, tak i pacientovi.

Všechny překvapil zdravotní stav psů

Když sestra psy viděla, byla překvapena z toho, v jakém jsou zdravotním stavu. Pokud jste někdy viděli bezdomovce, který měl psa, jistě dáte za pravdu, že ten nebyl v úplně nejlepší kondici. Často takovým psům chybí jak dostatek jídla, tak i zdravotní péče. V tomto případě tomu bylo zcela jinak. Každý ze psů, který čekal na svého pána, vypadal velmi zdravě. Kvalitní srst, dostatečná výživa, zdravé zuby a dobrá fyzická kondice. Nikdo nemohl uvěřit, že tato smečka patří právě muži, který je v ordinaci a který je bezdomovec.

Nejprve psi, potom on samotný

Lékař se muže zeptal, zda psi patří skutečně jenom a bezdomovec řekl, že ano. Druhá otázka tak směřovala na to, jak je možné, že jsou v tak dobré kondici, když on je celkem zanedbaný. Odpověď bezdomovce každého šokovala. Řekl, že psi mají vždy přednost. Pokud má jídlo, dá ho nejdříve jim, i kdyby měl několik dní hladovět. Pokud má nějaké peníze, nejprve investuje do potřebné zdravotní péče a až potom utrácí za věci pro sebe. Pes se z ulice nemůže nikdy dostat a tak jim muž chce jejich život zpříjemnit a chce jim dát alespoň částečný domov.

Opětovaná psí láska

Psi následně ukázali, jak si svého páníčka váží. Čekali před nemocnicí do doby, než byl vyšetřen a než byl propuštěny. Poté společně odcházeli. Ještě než všichni opustili nemocnici došlo k tomu, že se jak personál, tak i někteří pacienti složili a dali muži další finance jak na péči o svou smečku, tak i na jídlo pro sebe samotného. Také se zeptali, kde tráví čas aby ho mohli navštěvovat a opět přinést nějakou finanční, nebo materiální pomoc.

Tento příběh neukazuje jenom na to, jak silná a jak jedinečná je psí láska. Ukazuje také na to, že nezáleží na tom, jak konkrétní člověk vypadá. Může být třeba bezdomovec, ale když má dobré srdce, dělá toho pro ostatní a hlavně pro nevinná zvířata mnohem více, než kdokoliv jiný.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]