Taxikář: „Nejskromnější stařenka mi dala děsivou adresu, kam chtěla odvést. Musel jsem ihned jednat“

Fotografie: Depositphotos

Některé příběhy dokážou různé lidi dostat do kolen. Důkazem toho je i tento taxikář, který vezl stařenku. Když zjistil, co je zač, nechtěl zaplatit za svou jízdu.

Spoustě lidí dokáže napsat zajímavý příběh jejich samotný život. Hodně okamžiků totiž lidé přehlíží a někdy ani netuší, jakou cenu může takový zážitek či vzpomínka mít. O něčem podobném se také mohl přesvědčit taxikář, který jednoho dne vezl svou zákaznici. V redakci jsme se shodli na tom, že je jejich příběh neuvěřitelně dojemný. Když totiž taxikář zjistil, jakou osobou skutečně stařenka je, nechtěl za svou cestu zaplatit.

Muž čekal na zákaznici

Muž, který je řidičem taxi služby, přijal svou poslední zakázku toho dne. Mělo se jednat o starší ženu, již se vydal vyzvednout. Jakmile dorazil na adresu, zatroubil, aby žena věděla, že je na místě. Nějakou dobu se nic nedělo, a tak zatroubil znovu. Později se vydal směrem ke dveřím a zaklepal. Za dveřmi slyšel nějaký šramot, a proto zkusil na ženu promluvit, zda je vše v pořádku.

Žena byla velmi stará

Pár vteřin po taxikářově dotazu se otevřely dveře a za nimi stála stařenka, které bylo přibližně 90 let. Žena taxikáře dle KidnessBlogu požádala, zda by jí mohl kufry odnést do auta. To muž beze slov udělal a následně se vrátil pro ženu. Letmo si v jejím domě všiml, že to tam vypadá, jako kdyby tam už dlouho nikdo nebydlel. Jakmile stařenku posadil do svého auta, vřele mu poděkovala za jeho pomoc.

Stařenka měla přání

Jakmile taxikář začal svou jízdu, žena ho poprosila, zda by ji mohl vzít přes centrum města. Na to jí odvětil, že je to ale mnohem delší a dražší cesta. To však stařence nevadilo, a tak jel dle jejího přání. Během cesty taxikáři popisovala různá místa, se kterými měla spojené zážitky. Vyprávěla mu neuvěřitelný příběh o svém životě a také o tom, že konec této jízdy je ve zdravotnickém zařízení, kde se o ni budou starat do konce jejího života. Dle lékařů už jí totiž prý mnoho času nezbývá.

Žena zmeškala autobus. Naštěstí se našel dobrosrdečný cizinec, který situaci zachránil

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Taxikář odmítl platbu

Chování některých taxikářů může být pochybné, o čemž jsme v minulosti na SvětKreativity také psali. Tento muž však ženě splnil všechna její přání a na závěr cesty si ani přes její naléhání nenechal zaplatit, jak píše i DailyDot. Nakonec stařenku objal, což mu opětovala. Peníze odmítl se slovy, že bude mít další klienty a ty mu peníze dají. Celý tento příběh nakonec sdílel na sociálních sítích, čímž zasáhl srdce spousty lidí, včetně naší redakce.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]