Handicapovanou dívku nikdo nechtěl pozvat na školní ples. Její spolužák to nevydržel a rozhodl se zakročit

Fotografie: Freepik

Mladík pozval osamocenou postiženou dívku na ples, a rozplakal tak svou maminku. Jeho čin spustil vlnu reakcí, kterou nikdo nečekal.

Když ve Spojených státech končí škola, nastává čas plesů a děti se tak předhánějí v tom, kdo koho pozve na oslavu nového milníku v jejich školní kariéře. Každý chce jít na tento večírek připravený a v té nejlepší kondici. Chlapci a dívky si již měsíce před jeho zahájením vybírají oblečení i svého potenciálního partnera. To však není případ této postižené dívky a mladíka, o kterých se dnes dozvíte.

Žádné pozvání nepřicházelo než…

Izzy je americká dívka, která stejně jako ostatní její spolužačky ve škole čekala na pozvání od nápaditého mladíka, aby s ním mohla jít na ples oslavující konec školního roku. Bohužel se však nikdo takový neobjevil, a tak to smutná Izzy chtěla vzdát. Je totiž na vozíku a nemůže verbálně komunikovat. Když už to vypadalo, že všechny šance vyhasly, objevil se najednou tento mladík, který se slečny ujal.

Fotografie: Pixabay

Ačkoliv tento příběh zní krásně, mladík Izzy požádal o společnost především díky její matce, neboť ta, když viděla, jak se její dcera trápí, napsala na Facebook příspěvek, zda se najde někdo, kdo by se jí ujal.

Situace se tak posléze chopil mladík, který na nic nečekal a smutnou dívku pozval na závěrečný ples. Jeho maminka se s celým příběhem pak svěřila také na Facebooku a věnovala tak svému nejstaršímu synovi krásný vzkaz.

Fotografie: Freepik

Vzkaz od matky vzbudil pozornost

Můj milý chlapec! Před několika týdny jsem plakala a Carson přišel, aby se zeptal, co se děje. Odpověděla jsem mu, že jsem na Facebooku viděla příspěvek od matky 17leté dívky se speciálními potřebami, která hledala někoho, kdo by její dceru vzal na školní ples. Řekl mi: „Mami, já to udělám!“ A to se také stalo!

Večer před plesem jsme šli vyzdobit její pokoj a Izzy se tak mohla seznámit s Carsonem. Poté, co spolu vyrazili na silvestrovský ples, zůstal s ní přes hodinu v jejím pokoji a díval se s ní na pohádky! Jaký to krásný mladý muž!

Fotografie: Freepik

Izzy je velmi milá mladá žena, která bohužel nemůže mluvit. Kromě toho se pohybuje pouze na invalidním vozíku, je napojena na vyživovací trubici a obvykle nedokáže komunikovat verbálně. Viděla jsem však na vlastní oči, jak se celá rozzářila, když ji Carson pozval na ples a pak jí slíbil, že se s ní podívá na pohádky! Z tohoto příběhu tak plyne ponaučení, že laskavost je nejlepší dar, který někomu můžete dát.

Zdroj: Newsner