Tento muž požádal svou ženu o rozvod, ta mu napsala dopis, který doslova změnil jeho život! Co bylo v dopise napsáno a jak na to muž zareagoval?

Na první pohled působil tento pár velmi vyrovnaně a velmi spokojeně. Stejně to vypadalo i v onen osudný den. Muž se vrátil z práce a žena mu nachystala večeři. On se však nepustil do jídla, ale dlouze se na ní zadíval a řekl jí něco, co ji šokovalo. Své ženě sdělil, že už delší dobu uvažuje o rozvodu a že se nyní rozhodl ji o požádat. Žena byla naprosto šokovaná a zmohla se jenom na jediné. Na větu, ve které se ptala, co je důvodem.

Muž nechtěl sdělit žádný důvod

O to tajemnější bylo, že muž nechtěl sdělit důvod, proč o rozvod žádá a proč již se ženou nechce být. Právě to ji rozzuřilo, jelikož netušila, co mohlo být důvodem. Ani druhý, ani tření, ani jakýkoliv jiný den se odpovědi nedočkala. Až po týdnu muž sdělil, že je důvodem to, že ji již nemiluje a přestává k ní mít city, jako dříve. Žena na to vůbec nic neodpověděla.

Rozvodové papíry byly připraveny

Nutno říci, že se muž zachoval celkem velkoryse. Ženě nechal automobil, stejně jako dům, ale i podíl ve společné firmě. Vše připravil a žena měla papíry jenom podepsat. Druhý den však muž papíry nedostal. Místo toho dopsal dopis psaný jeho stále ještě manželkou. Nic mu neřekla, pouze mu ho mlčky předala. Pustil se do jeho psaní a to co v něm bylo napsáno, to ho šokovalo. Nemohl uvěřit tomu, co žena chce, stejně jako nechápal, jaký smysl to má.

Co bylo obsahem dopisu?

Nejprve se žena zřekla jakéhokoliv majetku, který muž nabízel. Nechtěla ho, jelikož ho považovala za něco zcela zbytečného, co jí stejně nebude dělat radost. Druhá část dopisu však byla ještě unikátnější. Byl zde jeden jediný požadavek. A to na nutnost nosit ji po celý měsíc ke dveřím jejich ložnice. Tak, jako tomu bylo v den jejich svatby. Muž požadavku nerozuměl, nechápal proč je zrovna takový, ale souhlasil. Byl přesvědčený o tom, že když vyhoví, bude jejich rozvod zcela klidný a bezproblémový.

Nastal první den

Muž se rozhodl splnit přání své ženy. Nastal první den. Nesl ji do ložnice a bylo vidět, jak to dělá nerad. Vypadalo to, jako když mu je kontakt s ní nepříjemný a chce ho mít co nejdříve za sebou. Takto to následovalo i několik dalších dní. Až po týdnu najednou nastala změna. Opět ji nesl, ale bylo vidět, že už ne tak, jako by ho odpuzovala. Snažil se, aby měla pohodlí, aby jí uložil do postele, stejně jako se jí po celou dobu díval do očí.

Každý další den si byli bližší a bližší

Dny následovaly. Každý další den se rituál s nošením do ložnice opakoval. A s každým dnem bylo vidět, že si oba danou chvíli více užívají. Usmívají se jeden na druhého, dotýkají se, stejně jako si povídají o tom, jak se celý den měli a co zažili zajímavého. Byla to velká změna od chvíle, kdy ji muž nesl poprvé. Přitom se spolu po celý den nebavili. Pouze se každý den věnovali rituálu, který trval pár desítek vteřin. I to plně stačilo k tomu, aby mezi nimi nastala změna.

Nastal poslední den

Nejednou tu byl poslední den. V tento den měla žena podepsat rozvodové papíry a poté se odstěhovat. Potom, co ji muž zanesl do ložnice žena sáhla do nočního stolku a papíry vytáhla. Ty jí muž vytrhl z ruky, roztrhal a řekl, že se rozvádět nechce. Za pouhý měsíc změnil svůj názor a pokorně se ženě omlouval za to, co jí chtěl způsobit.

Stačil měsíc a oba si uvědomili, že bez sebe nemohou být

Stačil k tomu jeden pouhý měsíc a oba si byli najednou jisti tím, že jeden bez druhé skutečně nemohou být. Jejich život jim zevšedněl, což na může působilo negativně a myslel si, že už ženu nemiluje. Právě díky jejímu dopisu došlo k tomu, že si jí začal více všímat, že se jí více dotýkal, stejně jako si vážil všeho, co mu přišlo všední a běžné.

Tento jedinečný příběh ukazuje, že láska dvou lidí je nevyzpytatelná. A mnohdy k jejímu obnovení stačí málo. Dělat něco, na co oba dva zapomněli. Stačilo si vzpomenout na krásné chvíle před svatbou, během ní a po ní. To opět zažehlo jejich lásku, která už pravděpodobně nikdy nezmizí. Nejenom, že si uvědomili, že jeden bez druhého nemohou být. Zapomenout nelze také na jejich syna, který o plánovaném rozvodu ani nevěděl. A ani se o něm nedozví, pokud si nepřečte tento příběh, kde mu bude rituál s nošením do ložnice tolik povědomí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]