Tento pitbull je neskutečný hrdina. Svým chováním rodině zachránil život. Jeho příběh obletěl celý svět

Fotografie: Unsplash

Pitbull byl součástí mladé rodiny se dvěma dětmi pouhých osm měsíců, avšak již během tak krátké doby v ní zanechal svoji nesmazatelnou stopu.

Chce-li si rodina pořídit psa, často slýchá rady, kterým plemenům by se měla vyhnout a naopak která by měla upřednostnit. Mladá rodina ze Stocktonu v Kalifornii (Spojené státy americké) na doporučení svého okolí nedala a pořídila si štěně pitbulla. S manželi v domě žily ještě dvě dcery, přičemž mladší ze sester se narodila pouze o několik dní dříve než štěně, které rodina pojmenovala Saša. Soužití probíhalo v poklidu, až do jednoho osudného dne, kdy se vše změnilo.

Mnoho lidí má vůči pitbullům předsudky

Pravděpodobně vás nyní napadá klasický scénář – osmiměsíční pes kojence napadl a potrhal, popřípadě fatálně poranil. Pravděpodobně za vás hovoří předsudky, které jste si vůči těmto zvířatům vypěstovali. Nic takového se totiž nestalo, stal se pravý opak.

Saša se projevila jako pravá součást a obránce rodiny, když malé holčičce zachránila život. Bez jejího zásahu by totiž neodvratitelně došlo ke katastrofě.

Fotografie: Freepik

Saša byla (a je) všemi považována za přátelského a vychovaného psa. Se svojí rodinou trávila většinu času, avšak boudu měla venku – to se nicméně nezdálo jako problém. Ovšem jednou v noci začala Saša vytrvale skákat na vchodové dveře, přičemž hlasitě štěkala.

V domě v tu noc byla jen matka a její dvě dcery. Žena se způsobeným hlukem probudila a šla psa utišit. Avšak to, co uviděla, v ní vyvolalo nával paniky.

Fotografie: Freepik

Pouto mezi fenkou a její rodinou se prohloubilo

Jakmile vyšla z domu, chtěla Sašu pokárat za vytrvalé štěkání, avšak místo toho oněměla hrůzou. Ze sousedního domu šel tmavý kouř a po chvíli z něj vyšlehly plameny. Žena se okamžitě otočila a běžela pro své děti, které chtěla vyvést z domu. V momentě, kdy přišla do pokoje tehdy teprve sedmiměsíčního kojence, Saša už tam byla a holčičku táhla za plenku směrem ke dveřím. Matka svoji dceru zvedla a všichni společně unikli z domu právě včas.

Fotografie: Freepik

Přivolaní hasiči hořící domy sice rychle uhasili, avšak kdyby nebylo Saši, celá rodina by bojovala o holý život. Hrdinství rodinného mazlíčka tak ještě více prohloubilo pouto, které si s ním rodina vytvořila. Saša a nejmladší z dcer jsou od té doby prý nerozlučné – dokonce se někdy i společně koupou. Na hrdinský výkon mladého pitbulla Saši se můžete podívat níže ve videu.

Zdroj: KCRA News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]