Teplotní skoky vyvrcholí koncem týdne. Meteorologové důrazně varují před nečekaným vývojem

Fotografie: Depositphotos

Po nebývale teplém začátku dubna se výrazně ochladilo a zima se ještě nevzdává. V noci ze čtvrtka na pátek očekávají meteorologové mráz, který by mohl poškodit ovocné stromy.

Meteorologové varují před nočními mrazy, jež budou panovat v noci na pátek. Jak uvádí TN, na srážky nejbohatší budou víkendové dny, které do hor přinesou novou sněhovou pokrývku. Ani v následujících dnech nebude situace lepší. Mrznout by mělo i začátkem týdne. Výrazného oteplení se hned tak nedočkáme.

Hrozí poškození ovocných stromů a vzešlé zeleniny

„Po mnoha nadprůměrně teplých týdnech a po tzv. letních dnech přišlo chladnější období, než je pro tuto roční dobu obvyklé. O to citelnější ochlazení pociťujeme. Na horách se objevuje sněžení a i v nižších polohách se mohou přechodně vyskytnout sněhové vločky nebo krupky, zejména v intenzivnějších přeháňkách,” informuje ČHMÚ.

Rovněž byla vydána výstraha před mrazem, který se objeví v noci na pátek. Nejnižší teploty se budou pohybovat v rozmezí 3 až -1 °C, ale při uklidnění větru klesne teplota až na -3 °C. To není dobrá zpráva pro ovocnáře. Mráz může poškodit ovocné stromy i již vzešlou zeleninu. Další mrazivé noci pak můžeme očekávat od neděle až do úterý.

První předpověď počasí na léto 2024: Češi se podle meteorologů mají připravit na rekordní měsíce

Napadne až 30 cm nového sněhu

Víkend přinese na celé území oblačné počasí se srážkami, které budou nad 700 m smíšené nebo sněhové. Očekává se, že na horách napadnou desítky centimetrů sněhu. Zejména v Krkonoších a na Šumavě by mohlo napadnout až 30 cm. Návštěvníci hor by se tak měli připravit na to, že se zima vrátila v plné síle.

strom
Fotografie: Freepik

Celkově nejchladnější dny očekáváme od neděle do úterý, kdy se budou denní teploty pohybovat mezi 5 až 9 °C. Výhled počasí pak slibuje mírné oteplení ve středu. To by se denní teploty měly podívat nad 10 °C. Pak však budou opět klesat. Příjemných teplot, které panovaly začátkem dubna, se tedy v následujícím týdnu nedočkáme. Na SvětěKreativity se můžete podívat na první předpověď pro léto 2024. Evropu čekají extrémní měsíce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*