Přichází teplotní zvrat, o kterém neměli meteorologové ani tušení. Češi se musí připravit na extrémy

Fotografie: Depositphotos

Chladné a deštivé počasí, které přineslo i vzestupy hladin některých toků, střídá oteplení. Teploměr konečně ukáže letní teploty.

Po chladném a deštivém období se konečně zahřejeme. Jak uvádí TN, přichází zvrat v teplotách, jenž bude kulminovat během soboty. Už dnes bychom měli pocítit oteplení, které bude pokračovat až do víkendu. Obzvlášť na jihovýchodě očekávají meteorologové až 27 °C. V závěru týdne však začne počasí kazit nová vlna přeháněk a bouřek, jež by opět mohla zvýšit riziko povodní. Tuto prognózu zatím meteorologové stále upřesňují.

Konečně se dočkáme letních teplot

Chladné a deštivé období by mělo alespoň na pár dní ustoupit. Už dnes začnou teploty stoupat a na některých místech ukáže rtuť teploměru až 26 °C. Oteplení bude pokračovat i v následujících dnech, kdy by měly panovat teploty v rozmezí 21–25 °C. Na severovýchodě se ručička teploměru podívá až k letním 27 °C.

Už neděle však přinese další zvrat a vrátíme se k podobnému rázu počasí, jaký panoval v posledních dnech. Meteorologové očekávají opět přeháňky a bouřky. „Některé odvážné modely počítají s až extrémně vydatnými bouřemi v oblasti JV Moravy (jedná se o noc z neděle na pondělí). Dále pak začne pršet trvale a vydatně s vysokými srážkovými úhrny po několik dní,“ informuje ČHMÚ na facebookových stránkách.

Celou Evropu zasáhnou vlny veder, které lidstvo dosud nezažilo. Dovolenou si naplánujte na tento měsíc

Příští týden opět hrozí trvalé deště

Příští týden tak hrozí, že se opět hladiny toků budou zvedat a riziko povodní se ještě zvýší. Momentálně na některých místech ještě přetrvává nízký stupeň nebezpečí pro povodňové jevy. Většina rozvodněných toků se však již vrátila na 1. stupeň povodňové aktivity. Pouze v některých částech Radbuzy ještě přetrvává 2. SPA. Předpověď na příští týden budou meteorologové ještě upřesňovat.

teploměr
Fotografie: Freepik

Na dnešní den jsou přeháňky hlášeny pouze místy a bouřky se budou objevovat jen ojediněle. Silnější bouřky by se mohly místy objevovat od čtvrtka až do neděle. Jinak však bude panovat polojasno, místy oblačno, s příjemnými teplotami. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na první předpověď na léto 2024.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*