Po rekordních teplotách o víkendu přijde zvrat, kterého se meteorologové nejvíce obávali

Fotografie: Depositphotos

Kdo mohl, vyrazil tento víkend do přírody jen v tričku a krátkých kalhotách. Teploty atakovaly tropickou třicítku. Teď však přichází prudké ochlazení.

Letošní duben se vymyká svými průměrnými teplotami. Hned první víkend zbořil většinu teplotních rekordů a meteorologové dokonce zaznamenali první tropický den tohoto roku. V následujících dnech se však prudce ochladí a hrozí i přízemní mrazy. O víkendu se pak můžeme opět těšit na letní teploty, jež budou zase vysoko nad běžným průměrem pro toto období.

Padl rekord z roku 1934

Jak informoval deník Echo24, nedělní teploty se na některých místech dostaly až nad tropických 30 °C. Celkem se rekordy přepisovaly na 159 stanicích. Padl rekord pro první tropický den z roku 1934, který tehdy připadl na 17. dubna, tedy o deset dní později než letos. Přitom loni touto dobou se teploty pohybovaly jen mezi 4–7 °C.

Začátkem týdne zůstanou teploty ještě stále nad příjemnými 20 °C. Už ve středu by však měla vysoké teploty utnout studená fronta. Teploty by se neměly dostat nad 15 °C a z noci na čtvrtek by se na některých místech mohly vyskytnout dokonce i přízemní mrazíky. Pokles teploty tak bude o více než 10 °C.

První předpověď počasí na léto 2024: Češi se podle meteorologů mají připravit na rekordní měsíce

Víkend bude opět teplý, pak už si léta neužijeme

Na víkend by se však mělo začít znovu pomalu oteplovat. Nepředpokládá se, že tentokrát budou teploty atakovat tropickou třicítku, ale v sobotu i v neděli by se měly teploty opět dostávat k příjemným 25°C, což je pořád vysoko nad teplotními průměry pro toto období. Podle ČHMÚ by však po víkendu měly teploty opět začít prudce klesat.

dívky v parku
Fotografie: Freepik

Výhledově tak příští středu můžeme očekávat denní teploty mezi 7 až 11 °C. Ty noční pak v rozmezí 6 až 2 °C. I nadále by se pak teploty měly pohybovat jen v rozmezí 7 až 16 °C. Zdá se tak, že následující víkend to budou na delší dobu poslední dny slibující letní teploty. Pak se opět vrátíme spíše k jarnímu rázu počasí. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na letošní první předpověď počasí na léto. Evropu čekají extrémní vlny veder.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*