Celou Evropu zasáhnou vlny veder, které lidstvo dosud nezažilo. Dovolenou si naplánujte na tento měsíc

Fotografie: Depositphotos

Letošní léto by opět měl padnout teplotní rekord. Meteorologové jsou znepokojeni, teploty rok od roku stoupají. Mohou mít na svědomí i lidské životy.

Tentokrát ani ti největší milovníci léta nebudou příliš spokojeni. Řítí se na nás rekordní vlna veder. Meteorologové varují, že by se mělo jednat o nejteplejší léto v historii měření. Přestože je velice těžké předpovědět počasí na další 3 měsíce, v jednom jsou odborníci za jedno – neustálé překonávání teplotních rekordů je velice znepokojující jev.

Evropu zasáhne vlna veder

Možná máte pocit, že s každým létem jsou teploty vyšší a vyšší a už není možné, aby další rok zase o něco stouply. Mýlíte se, je to skutečně možné a letos tomu nebude jinak. Meteorologové již delší dobu upozorňují na neobvykle horké léto, které zasáhne celou Evropu. Podle meteoroložky Tamsin Green budou letní měsíce červen, červenec a srpen teplotně nad průměrem, jak uvádí EuroNews.

Vysoké teploty by měli očekávat především obyvatelé jižní a východní Evropy, v západní Evropě se budou během června objevovat nadprůměrné srážky. Chcete-li se vyhnout propršené dovolené, naplánujte si ji na srpen.

letní počasí
Fotografie: Freepik

Důvody proměnlivého počasí v Evropě

Hlavní příčinou, proč je v posledních letech počasí v Evropě tak proměnlivé, jsou klimatické jevy El Niño a La Niña. Svět se nyní nachází ve fázi, kdy se přechází z jednoho klimatického jevu na druhý, což je důležité pro určování počasí a teplotních vzorců, jak je uvedeno na Climate Prediction Center.

Meteorologové varují před kritickou situací tohoto týdne. Češi se musí připravit na možné následky

Jinými slovy, jev La Niňa se ještě zcela nedostavil, ale odborníci očekávají jeho postupný rozvoj v období od června do srpna, ale dozvuky vlivu El Niňa jsou ještě stále aktuální. O vysokých letních teplotách pro tento rok i o tom, jak se chránit, jsme již psali na SvětěKreativity

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*