Test soustředěnosti: Zvíře na obrázku najde jen pouhé jedno procento lidí

Fotografie: Healthy Life Box

Tento obrázkový test, nebo chcete-li optická iluze je jakýmsi detektorem soustředěnosti a vnímavosti. Jak jste na tom vy konkrétně? O tom se můžete přesvědčit následně. Zkuste ve vyobrazení nalézt zvíře. Zvládne to jen pouhé jedno procento populace. Budete patřit do výjimečné skupiny těch nejsenzitivnějších?

Záhadný obrázek skrývá tajemství

Při prvním pohledu na obrázek plný zkosených čar se vám asi zatočí hlava. Tento pocit se může klidně umocnit poté, co budete čáry sledovat o něco déle. Najednou se před očima začnou prapodivně vlnit a vy v nich rozhodně nespaříte žádné stvoření. Někdo se na vyobrazení soustředí několik vteřin, někdo zas potřebuje pár minut. Poradíme vám, že otáčení obrázku nemá na spatření zvířete žádný vliv a také že se jedná pouze o zvířecí hlavu.

Sledujte čáry z dálky a mějte přimhouřené oči

Pokud jste stále neobjevili to záhadné zvíře na obrázku, dáme vám další radu, jak toho co nejrychleji docílit. Na obrázek se zadívejte z větší dálky (cca 40 až 50 centimetrů) a mějte u toho přimhouřené oči.

V případě, že vše uděláte dle instrukcí, budete mít nesmírnou radost z toho, že konečně zvířecí hlavu spatříte. Ano, je to panda! A na obrázkovém testu je možné zpozorovat její oči, uši i čumák.

Fotografie: Healthy Life Box

Objevení tajemné zvířecí hlavy bez jakýchkoliv rad

Objevili jste snad pandu bez našich rad? Pak vám musíme jedině poblahopřát. Jste pravděpodobně citlivým jedincem, který si dokáže poradit s jakýmkoliv optickým klamem i hlavolamem. A můžete se právem zařadit mezi procento těch nejvnímavějších. Nevěšte hlavu, jestliže jste pandu nenašli ani poté, co jste přimhouřili oči.

Váš úsudek a vnímání bude určitě lepší, když budete pravidelně trénovat na jiných obrázkových testech a že jich je na internetu a sociálních sítích požehnaně. Stačí si jen vybrat pro vás ty nejsympatičtější.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]