Toto jsou 4 hlavní důvody, proč nemůžete zhubnout. Problém je v pohybu i jídle

Hubnutí je cestou k dokonalé váze, a hlavně ke kráse. Každý, kdo nemá dokonalou postavu, po ní touží. Vždyť kdo by se nechtěl projít po koupališti a stát se centrem závistivých pohledů od stejného pohlaví, a obdivných pohledů od pohlaví opačného? Bohužel zajistit si postavu snů není bohužel nijak snadné. U některých lidí se hubnutí jednoduše míjí účinkem – celý život drží diety, snaží se hubnout a stejně mají nějaká ta kila navíc. Mají se s tím smířit? Nebo existuje něco, co mohou pro svou vysněnou postavu udělat?

Zhubnout může každý!

Máme pro vás dobrou zprávu: zhubnout může opravdu každý! Rozdíly mezi jednotlivými osobami spočívají pouze v jejich znalostech, použitých metodách a vytrvalosti. Pro úspěšné hubnutí je třeba vědět, jaké jsou faktory, které ztěžují hubnutí nebo způsobují to, že vůbec nehubnete.

Nedostatky v jídelníčku

Bohužel, hubnutí se neobejde bez úpravy vašeho jídelníčku. Nemůžete očekávat, že když začnete cvičit, ale nezměníte své stravovací návyky, že budete hubnout. Každé vaše jídlo by mělo obsahovat kompletní živočišnou bílkovinu. Snažte se k ní přidat co nejvíce vlákniny, která je obsažená v ovoci a zelenině. Pokud máte chuť na sladké, dopřejte si ovoce. Nepijte nic jiného než vodu nebo kávu či čaj bez cukru a mléka. Vybírejte si za studena lisované oleje a vyhýbejte se sladkostem. Nejezte nic tři hodiny před spaním.

Málo pohybu

Cvičení po dobu 30 minut denně je nezbytné pro účinnější hubnutí. Pokud si nenajdete čas na půlhodinové cvičení každý den, snažte se cvičit třikrát týdně karsko cvičení po dobu jedné hodiny. je důležité nejen pro dosažení krásného vzhledu, ale také pro vaši náladu a zdraví. Navíc vás úsilí, které do cvičení vložíte, odradí od výkyvu ze zdravého jídelníčku.

Stres

Lidé, kteří jsou pod neustálým stresem, mají vyšší hladinu kortizolu a v důsledku toho se tuk v těle snáze ukládá. Čokoláda na nervy v malém množství není vůbec dobrý nápad – pomůže vám sice v prvních 15 minutách, ale v dlouhodobém horizontu vaši náladu zhorší. Náladu si můžete zlepšit cvičením.

Hormonální nerovnováha

S příchodem menopauzy se hormonální produkce ženského těla přirozeně mění. V tomto případě se hladiny estrogenu sníží a bude mnohem těžší zbavit se tukových polštářků, ale při vědomých změnách životního stylu si budete moci udržovat ideální tvar své postavy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]