V autě viděli umírající matku, pak otevřela oči a zašeptala 4 silná slova než odešla do nebe. Každému změní pohled na život

Počet autonehod stoupá téměř každým rokem. Tento silný příběh těhotné matky se dvěma dětmi vás však dostane do kolen. Zejména její poslední slova.  

Každý rok přijde při dopravních nehodách o život mnoho lidí – na silnicích se sice neustále pracuje na bezpečnosti a zvyšují se nároky na technickou způsobilost vozidel, ale nehodám se bohužel stále nelze vyhnout. Jednadvacetiletá Valery Arreola-Rodriguezo byla svobodná matka dvou synů v osmém měsíci třetího těhotenství. Letos v lednu byla s rodinou na večeři, když se jí cestou domů zastavil motor. Celá situace bohužel skončila velkou tragédií.

Děsivý hovor s otcem

Když si Valery uvědomila, že s autem není něco v pořádku, zastavila u krajnice a zavolala otce o pomoc. Zatímco s ním však mluvila, přiřítil se vysokou rychlostí kamion a vjel přímo do auta, ve kterém seděla spolu se svými dětmi. Došlo k vážnému střetu, při kterém bylo vozidlo značně poškozeno – otec svobodné matky byl stále na telefonu a bezmocně poslouchal mohutnou ránu. Jako první ji přiběhl na pomoc Martin Junglas, který byl očitým svědkem nehody.

„Běžel jsem rovnou k sedadlu řidiče, abych zkontroloval řidičku. Tam jsem našel těžce zraněnou a Valery, která se snažila dýchat. Dělalo jí velký problém něco říct, ale přes veškerou bolest otevřela oči, podívala se na mě a zeptala se: Jsou moje děti v pořádku?,“ sdělil Martin během rozhovoru. Jeden chlapec, pětiletý Max, byl zcela zachráněn, ovšem druhý chlapec, tříletý Memo, visel přes sedačku s přiskřípnutýma nohama. Tříletý chlapec však nedýchal, a tak se ho Martin okamžitě ujal a začal mu dýchat z úst do út, aby ho zachránil. Po třetím vdechu naštěstí začal opět sám dýchat.

Poslední slova matky

Valery uvízla mezi sedadlem řidiče a volantem, ale nemyslela na sebe a na svou bolest. Zajímala se pouze o to, zda se dětem nic nestalo a zda se jim dostává potřebné pomoci. Na místo rychle dorazili záchranáři a odvezli matku i Mema na pohotovost. Lékaři dlouho pracovali na záchraně Valery a jejího nenarozeného syna Emilia, ale bohužel marně. Byli příliš vážně zraněni a bohužel na lůžku zesnuli. Tříletý Memo měl zlomené obě nohy, rozbitou lebku, poraněné rameno a vnitřní krvácení. Přestože záchranáři dělali co mohli, nedokázali zachránit ani jeho. Bohužel při této tragické nehodě také zahynul.

Valery dělala pro své syny vše, co mohla, byla silnou svobodnou matkou, pracovala v několika zaměstnáních a veškerý volný čas věnovala pouze svým chlapcům. Její rodina byla velmi zdrcená. Lidé, kteří se o tomto příběhu dozvěděli, se rozhodli uspořádat sbírku na pokrytí nákladů pohřbu, která měla pomoci příbuzným zesnulých. Peníze nyní spravuje strýc Maxe, toho jediného, který tuto tragickou nehodu přežil.

Nepozornost řidiče

Řidič vozu, který do auta narazil, může být podle odborníků obviněn z bezohledné jízdy. Nyní pozůstalá rodina čeká na soud, a pokud dojde k jeho odsouzení, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok a velmi vysoká pokuta. Kdyby muž dával pozor, mohl nehodě předejít – to bylo především zdrcující zjištění pro rodinu, která musela tyto srdceryvné zprávy poslouchat. Na video z celého incidentu se můžete podívat zde.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*