Také se vám už někdy stalo, že jste se těšili na dokonalé vídeňské řízky, ale výsledek byl… poněkud tristní? Kousky trojobalu se odlepily a „nahé“ maso si vesele plavalo v oleji? Už se vám to nestane.
Maso v křupavém trojobalu je doslova symfonií chutí a vůní. A máloco nás naštve víc než trojobal, který se nelepí na řízek, ale na pánev. Chuť to sice nijak výrazně neovlivní, ale dosti to zhoršuje vizuální efekt. Rozpadající se jídlo nevypadá na talíři vůbec efektně. Nemluvě o tom, že taková věc se stane zpravidla vždy, když nám na servírování záleží. Jak tedy zabránit tomu, aby trojobal spadl z řízku? Přinášíme babiččin skvělý trik! Stačí jedna malá změna a znát toto naše tajemství, potom už trojobal z masa nikdy nesklouzne.
Dokonalý trojobal: Už se nebude odlepovat
Dokonalý trojobal je zlatavý, křupavý, dostatečně hutný. Hlavně dobře drží na mase. Jak toho dosáhnout? Triků, které stojí za zmínku, existuje dokonce víc. Podělíme se o ně s vámi.
- Především byste se neměli pokoušet upravovat vlhké maso. Nejprve je potřeba maso důkladně osušit, například papírovou utěrkou. Tento krok minimalizuje riziko pozdějšího odpadnutí trojobalu.
- Klíčové je vkládat maso pouze do velmi horkého oleje. Jinak se nám může maso připálit.
Tyto křupavé falešné řízky jsou nejchutnější rychlou večeří, která vás nebude stát ani korunu
To jsou dvě asi nejdůležitější věci. Existuje ale i pár dalších tipů, které vám umožní připravit dokonalé obalované maso, které nejen skvěle chutná, ale také dobře vypadá.
Další tipy na přípravu smažených řízků:
- Aby se trojobal na maso dokonale přilepil, přidejte do vajec trochu soli a oleje. Pro nadýchaný trojobal přidejte jedlou sodu.
- Dbejte na to, aby vrstva trojobalu nebyla příliš tenká ani silná.
- Chybou je také smažit příliš krátce nebo příliš dlouho.
- Nemačkejte maso na pánvi, pokud to vaše nádobí nevyžaduje. Maso tak nebude rychleji hotové a pěkně propečené. Naopak. Může se začít rozpadat a připalovat.
Napište komentář