Tvar břicha prozradí překvapivé důvody problémů se shazování váhy

Cvičíte, ale stále se vám nedaří shodit? Nebaví vás stále stahovat břicho a rádi byste se konečně pořádně nadechli? Podívejte se na tvar svého břicha. Netrapte se zbytečnými dietami a cvičením. Tvar vašeho břicha vám totiž může snadno prozradit, jak na tom vaše tělo je, a zda je cvičení potřeba.

Pomoc, nevejdu se do šatů

V životě téměř každé ženy dojde alespoň jednou za život k situaci, kdy musí odložit nějaké šaty zpět do šatníku. Důvod je prostý, nevejde se do nich kvůli své váze. Ve chvíli odložení šatů nastává pro ženu ale drastické a těžké období. Hned ji totiž napadne, že musí shodit, a pustí se do cvičení a diet. Ne vždy to je vhodné řešení.

Vyčnívající bříško

Čas je ovšem neúprosný, a tak se někdy stane, že se žena do své velikosti už prostě nevrátí. Metabolismus se zpomaluje a tělo začíná nabírat stále více na objemu. Zvětšují se paže, stehna a bříško stále více vyčnívá. S každým přibývajícím rokem je tak shazování mnohem náročnější.

Břicho jako znamení

Pojďme se nyní podívat na přehled typů břicha, které vám mohou prozradit, jak na tom jste. Ne každá pneumatika kolem břicha totiž vypadá stejně, a má stejnou příčinu. Podívejte se na obrázek a odhalte tu svoji.

Obrázek A značí poporodní bříško, kde měl nahromaděný tuk chránit dítě. Dítě už je pryč, ale tuk stále zůstává. Mohou za to hormony. V případě, že ještě kojíte, je velmi náročné zbavit se bříška. Mnohem jednodušší to bude, jakmile s kojením přestanete. Do stavu před těhotenstvím se to nevrátí, ale rozhodně se viditelně zmenší. Pokud si na břichu ovšem zakládáte, budete muset začít cvičit.

Obrázek B značí břicho způsobené nadměrným stresem. Jsou lidé, kteří při stresu nejí. Jiní toho sní naopak mnoho. Při jezení cítí úlevu a snížení napětí, což je nutí stále více jíst. Pokud chcete v tomto případě břicho shodit, budete se muset dát do duševní pohody, jinak to bude jako bojovat proti větrným mlýnům.

Obrázek C značí bříško způsobené hormonálními problémy. Tyto problémy mají na tělo velký dopad, stejně tak na funkci orgánů a psychiku. Hormonální problémy se léčí hůře, a mnohdy je to velmi dlouhý boj.

Obrázek D značí pivní bříško. Jak je vám jistě jasné, takové bříško vzniká nadměrným přísunem piva a alkoholu obecně. Alkohol přináší do těla mnoho kalorií, které se v břichu usazují. Zkuste na nějaký čas alkohol vysadit a uvidíte, co se s vašim břichem a tělem stane.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]